МВФ: У результаті санкцій російська економіка може втратити до 9% ВВП

images

У Росії очікується подальше зниження інвестицій і значний відтік капіталу, говориться у звіті Міжнародного валютного фонду.

Наслідком введених проти Росії санкцій може стати втрата економікою країни до 9% ВВП. Про це йдеться в доповіді Міжнародного валютного фонду (МВФ), опублікованій на сайті організації.

«Тривале збереження санкцій може призвести до кумулятивних втрат в обсязі виробництва в середньостроковій перспективі до 9% ВВП, враховуючи, що зменшення накопичення капіталу і передачі технологій веде до ослаблення продуктивності, яка вже і так знижується», — йдеться в доповіді.

При цьому Фонд називає головним ризиком зростання геополітичну напруженість.

У середньостроковій перспективі експерти МВФ прогнозують економічне зростання на рівні 1,5%. При цьому, за даними МВФ, в Росії очікується «подальше зниження інвестицій» та значний відтік капіталу.

«У середньостроковій перспективі буде необхідна бюджетна консолідація в цілях адаптації до більш низьких цін на нафту, відновлення буферних резервів та підтримання справедливості в розподілі ресурсів між поколіннями», — зазначили експерти.

Фонд підтвердив свій прогноз щодо скорочення реального ВВП Росії в поточному році на 3,4%, передбачивши в 2016 році зростання цього показника на 0,2%. Інфляція в поточному році очікується на рівні 12%, в 2016 році вона може знизитися до 8%.

Be the first to comment on "МВФ: У результаті санкцій російська економіка може втратити до 9% ВВП"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**