Маріано Рахой йде на поступки Каталонії

El PaisEl Pais

Протягом року Іспанське Королівство може стати федерацією. Це ціна вирішення питання з незалежністю Каталонії.

Читайте також: «Прем’єр-міністр Іспанії виключив вирішення кризи в Каталонії шляхом посередництва»

За останні дні лідер головної опозиційної сили країни — Іспанської соціалістичної робітничої партії (ІСРП) — Педро Санчес неодноразово зустрічався в з прем’єр-міністром Маріано Рахоєм. Нарешті він добився свого. «Прийшов час для конституційної реформи, — оголосив в середу Санчес. — Ми домовилися, що протягом шести місяців парламентський комітет дасть свою оцінку моделі функціонування автономії Каталонії, а потім ми розпочнемо дискусію на тему зміни Конституції».

Через кілька годин, вже в Кортесах, Маріано Рахой підтвердив, що він «готовий розмовляти про все, навіть про зміну Конституції, але відповідно до процедур, передбачених законом».

Домонстрації в Барселоні

Домонстрації в Барселоні

Після початку кризи глава іспанського уряду не хоче вживати рішучих заходів проти сепаратистів з Барселони без підтримки не тільки ліберальних Ciudadanos, але і ІСРП. Він боїться, що в такому випадку зруйнується його уряд меншості, в який входять лише члени консервативної Народної партії.

Читайте також: «Каталонія прагне незалежності»

Тим часом глава Каталонії Карлес Пучемон запросив главу іспанського уряду Маріано Рахоя зустрітися в найближчі два місяці і провести переговори за підсумками референдуму в автономії.

Про це пише видання Pais.

Пудемон зазначив, що проведення переговорів з іспанськими властями в найближчі два місяці — першочергове завдання для каталонського уряду. При цьому він досі не повідомив, чи оголосила Каталонія незалежність.

Читайте також: «Каталонія готується до референдуму про незалежність від Іспанії, який відбудеться 1 жовтня»

Маріано Рахой

Маріано Рахой

 

Be the first to comment on "Маріано Рахой йде на поступки Каталонії"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**