Малайзія закликала реформувати Радбез ООН після російського вето по МН-17

index

index

Малайзія виступає за реформування Ради безпеки ООН, щоб цей орган міг адекватно реагувати на сучасні виклики.

Про це заявив прем’єр-міністр Малайзії Наджиб Разак під час виступу на Генеральній асамблеї ООН.

«Малайзія, як член Радбезу ООН, ставитиме питання реформування Радбезу, щоб його робота більше відображала реалії 2015 року, а не реалії 1945-го… Малайзія дуже добре розуміє, наскільки це необхідно. Ми були надзвичайно розчаровані тим, що запропонована резолюція про створення міжнародного трибуналу у справі про збиття літака МН-17 не була прийнята через накладене вето», — заявив він.

Прем’єр-міністр зазначив, що Малайзія продовжить домагатися притягнення до відповідальності винуватців катастрофи за допомогою інших правових механізмів. «Це наш борг перед сім’ями тих, хто загинув внаслідок цього страшного злочину», — сказав він.

Нагадаємо, Франція виступила за розширення складу Ради безпеки ООН і обмеження застосування права вето. Ряд країн, у тому числі Польща, Литва, Нідерланди, Швеція, Норвегія, підтримали цю ініціативу.

Як відомо, правом вето в Раді безпеки ООН володіє кожен з п’яти постійних членів. Після початку агресії проти України Росія неодноразово забороняла резолюції, проти яких не мали заперечень інші члени Радбезу, в тому числі про створення міжнародного трибуналу з розслідування катастрофи рейсу МН-17».

Be the first to comment on "Малайзія закликала реформувати Радбез ООН після російського вето по МН-17"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**