Макрон закликав американців замінити націоналізм на глобалізм

Еммануель Макрон та Дональд ТрампЕммануель Макрон та Дональд Трамп

Президент Франції, виступаючи на Капітолійському пагорбі, звернувся до США із закликом відхилити націоналізм і залишатися вірним глобальним ідеалам співпраці перед лицем тероризму та інших викликів. Він переконаний, що країни можуть зберегти свою власну ідентичність.

Читайте також: «Макрон робить вигляд, що він уже не ліберал»

«Я не поділяю захоплення новими потужними силами, відмовою від свободи та ілюзією націоналізму, — заявив Макрон під час спільного засідання обох палат Конгресу. — Ми можемо вибирати ізоляціонізм та націоналізм — це варіант. Він може бути спокусливим для нас як тимчасові ліки для наших страхів. Однак закриття дверей в світ не зупинить еволюцію світу».

«Дуже розрекламований візит президента Франції Еммануеля Макрона до Вашингтона не давав політичних результатів», — вважають коментатори. Представники лівої та правої опозиції зробили аналогічні заяви. Триденний державний візит Макрона у Вашингтон широко висвітлювали французькі ЗМІ, особливо радіо та телебачення.

Спостерігачі відзначили, що передачі майже нагадували звіти про подорожі монарха, що особливо кидалося в очі порівняно з репортажами про «королівську дитину» британської герцогині Кейт.

Конгрес США

Конгрес США

Радіо  France Info представило візит як «подорож безперечного лідера Європи», наголошувалося на «динамізмі його внутрішньої та європейської політики», післявиборчої слабкості Ангели Меркель і «маргіналізації заплутаної в Brexit» Терези Мей.

Говорилося про успіх французького президента, який нібито зміг отримати поступки американського президента щодо збереження присутності американських військ в Сирії.

Читайте також: «Макрон і Меркель заявили, що перезапускатимуть Євросоюз»

Повідомлення американських ЗМІ не підтвердили такої інтерпретації. «Я хочу вивести американські війська з Сирії, але не хочу дати Ірану відкритого доступу до Середземного моря», — процитував Дональда Трампа вашингтонський кореспондент  газети Le Figaro. На його думку, обидва президенти отримали компроміс з ядерної угоди з Іраном. Він має полягати на продовженні заборони збагачення урану Тегераном, запропоноване Макроном. Згідно з угодою, заборона застосовується лише до 2025 року.

Оспорювання угоди з Іраном заперечив Берлін, де цитований газетою Ouest-France представник МЗС визнав, що німці не бачать можливості відновлення переговорів, аналогічних тим, які привели до укладення в липні 2015 року угоди щодо ядерної програми Тегерана. «Однак ми хочемо бути впевненими, що іранська ядерна програма має суто мирні цілі», — додав він.

Лоран Вокьє

Лоран Вокьє

Ще більш передбачливою була реакція Кремля, згідно з якою «немає альтернативи» укладеній угоді. Французька пропозиція вже була відхилена Тегераном. «Що стосується політичних питань, з яких головним є ядерна угода з Іраном, то важко зорієнтуватися, хто кого намагається обманювати», — зазначив професор Крістоф Буйо з Інституту політичних наук в Греноблі.

Читайте також: «Коаліція Макрона отримала абсолютну більшість в парламенті Франції»

Соціалістичний опонент Макрона на минулорічних виборах Бенуа Амон, а також лідер правої партії «Республіканці» Лоран Вокьє, назвали візит президента Франції «фіаско».

Be the first to comment on "Макрон закликав американців замінити націоналізм на глобалізм"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**