Македонія готова відмовитися від Александра Македонського заради покращання стосунків з Грецією

Александр МакедонськийАлександр Македонський

«Македонія готова відмовитися від культурної спадщини Александра Македонського, якщо це допоможе вирішити майже 30-річний спор з Грецією про назву країни», — заявив прем’єр-міністр Зоран Заєв.

Читайте також: «Геополітичний вимір сучасних Балкан»

«Македонія відмовляється від виключного права на спадщину Александра. Історія не належить лише нам, а також Греції та багатьом іншим країнам», — заявив Зоран Заєв в інтерв’ю телеканалу.

Від часу одержання незалежності Македонією в 1991 році Греція, для якої цей відомий правитель також є національним героєм, сперечається зі Скоп’є про назву держави. На форумі Європейського Союзу використовується назва «колишня Югославська Республіка Македонія».

Скоп’є

Скоп’є

Читайте також: «Президент Македонії: ми врятували Європу від навали джихадистів»

На думку грецьких урядовців, використання назви Македонія містить в собі небезпеку висунення територіальних претензій до грецької провінції Македонія. З цієї причини Афіни багато років блокують зусилля Скоп’є приєднатися до НАТО та Європейського Союзу.

Минулого тижня Заєв знову висловив бажання вирішити конфлікт з Грецією щодо назви своєї країни, а Скоп’є та Афіни після трьох років перебування в глухому куті відновили, за посередництвом ООН, переговори щодо спору про назву колишньої югославської республіки.

Читайте також: «Македонія запропонувала вирішити тривалу суперечку з Грецією щодо своєї назви»

Зоран Заєв

Зоран Заєв

Be the first to comment on "Македонія готова відмовитися від Александра Македонського заради покращання стосунків з Грецією"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**