Майкл Пенс закликає балканські країни повернути на Захід, подалі від тіні Росії

Майкл ПенсМайкл Пенс

Віце-президент Сполучених Штатів Майкл Пенс в середу піддав різкій критиці Росію за спроби дестабілізувати Західні Балкани і сказав, що майбутнє регіону — на Заході.

Читайте також: «У Чорногорії опозиція пред’явила ультиматум прем’єру»

На останній зустрічі представників кількох країн НАТО у Чорногорії М. Пенс закликав їх бути «сильними, і не йти на компроміси з агресивними і непередбачуваними країнами, які кидають тінь зі Сходу».

«Як ви добре знаєте, Росія продовжує силою перекроювати кордони інших держав. І тут, на Західних Балканах, Кремль намагався дестабілізувати ситуацію, обмежити демократію, зіштовхнути ці країни між собою і з усією Європою», — сказав Пенс, якого вважають правою рукою Дональда Трампа.

Цією промовою американський чиновник завершив свій візит до Східної Європи, де повинен був ще раз підтвердити зобов’язання перед союзниками США, в яких не може не викликати занепокоєння російська агресія в Україні.

У середу під час саміту Адріатичної хартії в Подгориці М. Пенс звинуватив Москву в підтримці диверсантів, які минулого року перед виборами намагалися захопити чорногорський парламент і вбити прем’єр-міністра Міло Джукановича.

Чорногорські чиновники стверджують, що російські державні органи також були пов’язані зі змовою, метою якої було перешкодити країні вступити в НАТО. Москва це категорично заперечує.

Серед тих, хто постав перед судом за спробу державного перевороту в жовтні, є два проросійські лідери опозиції в Чорногорії. Ще двох росіян судять заочно.

Західні Балкани

Західні Балкани

Віце-президент США високо оцінив «сміливість країни, особливо в умовах російського тиску».

«Ми дійсно віримо в майбутнє Західних Балкан на Заході», — сказав він політик.

Читайте також: «Росія планувала вбити прем’єр-міністра Чорногорії»

У зустрічі в середу також взяли участь лідери Албанії, Боснії, Хорватії, Македонії, Косово, Сербії та Словенії. Під час цього заходу відбулося обговорення євроатлантичної інтеграції та реформ у вищевказаних країнах.

М. Пенс зазначив, що двері в НАТО завжди будуть відкритими «для тих європейських держав, з якими ми поділяємо одні й ті самі цінності, робимо внесок у загальну оборону, прагнемо до створення безпечного середовища, добробуту і свободи людей».

В даний час правоохоронні органи США розслідують можливе втручання Росії в 2016 році в американські президентські вибори.

«Ваша мужність, особливо в умовах російського тиску, надихає світ, я хочу подякувати вам за це», — сказав віце-президент США під час офіційного обіду з президентом Чорногорії Філіпом Вуяновичем.

«Я посилаю вам привіт від президента Дональда Трампа. Мій візит є знаком його конкретної прихильності до Чорногорії, яка нещодавно стала членом НАТО», — додав він.

Вояки НАТО

Вояки НАТО

М. Пенс є найбільш високопоставленим американським чиновником, який за останні кілька десятків років відвідав цю маленьку країну, розташовану на узбережжі Адріатичного моря.

Для того, щоб набути членство в НАТО Чорногорії довелося кинути виклик своєму колишньому союзнику Росії, яка до останнього часу намагалася зберегти свій значний історичний, політичний і культурний вплив в цій південнослов’янській державі, яку Москва вважає зоною своїх особливих інтересів.

Читайте також: «У Чорногорії провели масове затримання росіян»

Be the first to comment on "Майкл Пенс закликає балканські країни повернути на Захід, подалі від тіні Росії"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**