Мадрид має план застосування сили в Каталонії

Маріано РахойМаріано Рахой

Іспанський центральний уряд Маріано Рахоя має план застосування сили та розпочне втілювати його в життя відразу після того, як каталонська влада оголосить про незалежність регіону, повідомляють іспанські ЗМІ.

Читайте також: «Прем’єр Каталонії звинуватив іспанський уряд в агресії»

На думку ЗМІ, заяву віце-прем’єра Іспанії Сорайя Саєнса де Сантамарія про те, що декларація про незалежність Каталонії «не залишиться без відповіді з боку Мадриду» слід розглядати як натяк на застосування сили в регіоні з метою збереження цілісності країни.

Коментатори кажуть, що заява Саєнса де Сантамарія є погрозою на адресу уряду Карлоса Пучемона та депутатів парламенту Каталонії. Вони вважають це неформальним попередженням про те, що разом з оголошенням незалежності Каталонії Мадрид застосує статтю 155 Конституції Іспанії, яка передбачає так зване «силове виконання обов’язків».

Як повідомив у понеділок El Pais, крім статті 155 Конституції, уряд Рахоя має додаткові варіанти, які можуть бути реалізовані дуже швидко. Газета виявила, що протягом декількох місяців Мадрид розробив кілька сценаріїв дій, які можуть бути застосовані для збереження територіальної цілісності Іспанії.

«Стаття 155 Конституції ніколи не використовувалася, тому уряд вивчив низку інших варіантів, які б могли доповнити її застосування. Вони містяться в законах про національну безпеку, а також про надзвичайний, винятковий і воєнний стан», — пише El Pais.

Барселона

Барселона

Столична газета повідомила, що найбільш сприятливим для кабміну Рахоя є перший закон, оскільки він може бути запроваджений в життя урядовим декретом, який всього за 15 днів повинен бути ухвалений парламентом.

Читайте також: «Каталонія прагне незалежності»

«На підставі цього закону всі посадові особи та поліція автономного регіону почнуть підлягати безпосередньо центральному уряду», — нагадує мадридська газета, додавши, що каталонська влада може оголосити незалежність регіону вже у вівторок.

Іспанські коментатори стверджують, що остання промова віце-прем’єр-міністра Саєнса де Сантамарія є відповіддю Мадрида на інтерв’ю Пучемона каталонському телеканалу TV3, під час якого він підтвердив, що влада регіону має намір оголосити незалежність, оскільки відділення є «наслідком Закону про референдум щодо незалежності».

У вересні Конституційний суд Іспанії призупинив дію Закону про референдум, який був прийнятий каталонським парламентом. Незважаючи на це, уряд Пучемона організував плебісцит, в якому взяло участь близько 43% виборців, які мають право голосу в Каталонії. Понад 90% учасників референдуму висловилися за незалежність регіону.

У суботу та неділю сотні тисяч людей маніфестували на вулицях іспанських міст проти планів усамостійнення Каталонії від Іспанії. Також проводилися мітинги на підтримку діалогу між урядами Рахоя та Пучемона.

Мапа Каталонії

Мапа Каталонії

Іспанські ЗМІ нагадують, що елементом протидії самостійницьким прагненням Каталонії є відправка на початку жовтня Мадридом до цього регіону додаткових військових сил, між іншим логістичного контингенту, який нараховує 20 вантажних автомобілів. Він мусить підтримати понад 10 тисяч співробітників поліції та цивільної гвардії, відряджених наприкінці вересня для блокування референдуму про незалежність. Ці сили все ще залишаються в Каталонії.

Читайте також: «Каталонія готується до референдуму про незалежність від Іспанії, який відбудеться 1 жовтня»

Be the first to comment on "Мадрид має план застосування сили в Каталонії"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**