Магнітне поле Землі стрімко міняється

ЗемляЗемля

Міграція північного магнітного полюса Землі прискорюється і нині досягла швидкості до 55 км на рік. Це змусило фахівців модифікувати світову модель магнітного поля, що використовується для сучасної навігації.

Читайте також: «Вчені отримали ембріон гібриду вівці та людини»

Північний магнітний полюс поводить себе незвично, — кажуть дослідники. Відійшовши від Канади, він наближається до Сибіру, ​​але це відбувається з такою швидкістю, що змушує фахівців модифікувати Всесвітню модель магнітного поля (World Magnetic Model).

Модель описує магнітне поле планети і використовується сучасними навігаційними пристроями — від кораблів до смартфонів. Остання версія була опублікована в 2015 році і повинна була застосовуватися до 2020 року. Проте оновлення стало необхідним вже зараз.

Вважається, що зміни у цій сфері виникають в результаті процесів, що відбуваються в рідкому ядрі Землі. Однак ці рухи не є стабільними. Наприклад, у 2016 році частина земної сфери під Південною Америкою та східною частиною Тихого океану різко змінилася. Через цю непередбачувану подію, і одночасне прискорення міграції Північного полюсу, через два роки існуюча модель стала настільки неточною, що помилка наблизилася до допустимої межі.

Сибір

Сибір

Рух полюсів цікавить вчених від 1831 року, коли британський дослідник Арктики і Антарктики Джеймс Кларк Росс здійснив вимірювання. Починаючи з 1990-х років, рух полюсів почав прискорюватися і тепер досяг швидкості біля 55 км на рік.

Читайте також: «Вчені розробляють крихітні об’єктиви, які зроблять віртуальну реальність ще більш реальною»

У 2001 році Північний полюс був уже в районі Північного Льодовитого океану, а в 2018 році перетнув міжнародну лінію зміни дати, досягнувши східної півкулі. Тепер він наближається до Сибіру.

Дослідники намагаються зрозуміти, чому магнітне поле змінюється настільки швидко. Геомагнітні імпульси, подібні до того, що був зареєстрований 2016 року, можуть походити з так званих гідромагнітних хвиль, які утворюються глибоко в ядрі.

У свою чергу, прискорення міграції полюсів може бути результатом руху швидкого потоку рідкого заліза під територією Канади. Цей потік так чи інакше розмиває і послаблює магнітне поле під цією північноамериканською країною, котре, як пояснюють вчені, мігрує в бік Сибіру.

Канада

Канада

«Розташування північного магнітного поля є результатом взаємодії двох великомасштабних областей магнітного поля — одного поблизу Канади та іншого поблизу Сибіру», — пояснив Філ Лівермор з Університету Лідса на конференції Американського геофізичного союзу. «Сибір виграє цю конкуренцію», — зазначив фахівець.

Читайте також: «Вчені створили супердеревину, здатну замінити сталь»

Це в свою чергу означає великий об’єм роботи для вчених, які займаються моделлю магнітного поля Землі.

 

 

 

 

Be the first to comment on "Магнітне поле Землі стрімко міняється"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**