Лідер Ісламської Держави поранений і переховується в Сирії

Абу Бакр аль-БагдадіАбу Бакр аль-Багдаді

Лідер Ісламської держави (ІД) Абу Бакр аль-Багдаді ховається за допомогою прихильників у північно-східній Сирії, де його лікують, — заявив вчора начальник розвідки Міністерства закордонних справ Іраку Абу Алі аль-Басрі, посилаючись на джерела всередині IД.

Читайте також: «Християнська міліція проти Ісламської Держави»

Лідер джихадської терористичної організації був «серйозно поранений після одного з нальотів на іракську територію» і не може самостійно пересуватися, — передав слова аль-Басрі портал Аль-Джазіра.

Вчора CNN проінформувала, посилаючись на джерела в Адміністрації США, що аль-Багдаді був поранений в результаті авіаційного нальоту в травні поблизу сирійської Ар-Ракки.

Члени ІД

Члени ІД

Читайте також: «Ісламська Держава оприлюднила аудіозвернення свого лідера аль-Багдаді»

За словами американського телеканалу, аль-Багдаді через серйозне поранення довелося відмовитися від керівництва ІД щонайменше протягом п’яти місяців. Одне з джерел CNN також вказує на те, що незрозуміло, чи аль-Багдаді дотепер керує самопроголошеним халіфатом.

22 червня заступник міністра закордонних справ Росії Олег Сиромолотов заявив, що дуже ймовірно, що аль-Багдаді помер. 29 червня його смерть була підтверджена Алі Ширазі — представником найвищого духовно-політичного лідера Ірану Алі Хаменеї.

Проте в листопаді іракські ЗМІ повідомили, що лідер Ісламської держави втік з міста Рава в Іраку до Сирії.

мапа Іраку

мапа Іраку

Читайте також: «Ісламська Держава готується зайняти Туніс»

Абу Бакр аль-Багдаді в липні 2014 року оголосив в Мосулі про утворення халіфату в контрольованих джихадистами в районах Іраку та Сирії. Терорист успішно переховувався протягом шести років. США призначили за нього нагороду в розмірі 25 млн доларів США.

Be the first to comment on "Лідер Ісламської Держави поранений і переховується в Сирії"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**