Лідери країн Євросоюзу погодили продовження санкцій проти РФ

У Брюсселі триває саміт лідерів країн ЄвросоюзуУ Брюсселі триває саміт лідерів країн Євросоюзу

У четвер (22 червня) на брюссельському саміті лідерів держав ЄС санкції проти Росії було розширено ще на півроку, зважаючи на те, що так званий Мінський мирний процес між Москвою та Києвом, який підтримують Франція та Німеччина на даний час зайшов в тупик. Рішення буде оформлено в наступному місяці і набуде чинності 31 липня, коли закінчиться термін дії нинішніх санкцій.

Читайте також: «З Білорусі зняли санкції»

Французький президент Еммануель Макрон та канцлер Німеччини Ангела Меркель розповіли про це під час зустрічі на вищому рівні в Брюсселі.

«На жаль, ми побачили, що прогресу не видно і постійно відбуваються порушення режиму припинення вогню», — сказала Меркель журналістам.

«За таких обставин всі говорили про необхідність подовження санкцій», — продовжила канцлер, додавши, що «Німеччина та Франція отримали підтримку (від інших лідерів ЄС — Глобал Аналітик) в справі продовження Мінського процесу».

ЄС вперше запровадив санкції проти російських банків, нафтових та оборонних компаній, а також деяких посадових осіб влітку 2014 року після окупації Криму та розв’язування війни на Донбасі.

ЄС пов’язав їх скасування з дотриманням Росією Мінських угод, згідно з якими Москва повинна «примусити сепаратистів до припинення вогню».

Росія, однак, заперечує участь у конфлікті. Вона також відмовляється обговорювати з міжнародними партнерами свою анексію Криму, заявивши, що «возз’єднання» з Росією півострова є закритою справою.

Високопоставлений представник ЄС із закордонних справ Федеріка Могерині заявила, що Мінські переговори мають продовжуватися, але ЄС може зробити більше.

Хоча жоден лідер ЄС не висловився проти продовження санкцій, і багато хто підтримав подальші франко-німецькі переговори з Україною та Росією, деякі заявили, що важливо також співпрацювати з Москвою, наприклад щодо пошуку шляхів закінчення війни в Сирії.

У недавньому дослідженні державного департаменту США сказано, що санкції ЄС зменшили російський ВВП на 1–1,5 відсотка, а ВВП ЄС — на 0,1 відсотка.

Санкції

Санкції

Крім того, ЄС втратив 0,3 відсотка свого ВВП через російське контр-ембарго на продукти харчування, яке також було введено в 2014 році.

Читайте також: «Глава Європарламенту про безвізовий режим України та ЄС»

При цьому країни, які найбільше підтримують санкції проти Росії — держави Балтії, Фінляндія та Польща — також найбільше страждають від них, а вплив санкцій на економіку таких їх критиків, як Італія, дуже незначний.

США втратили лише 0,005 відсотка свого ВВП через власні санкції проти Росії та контрсанкції. Сенат США нещодавно прийняв законопроект, який посилить санкції США щодо Росії, але ця пропозиція поки що перебуває на розгляді в Палаті представників.

ЄС запровадив економічні санкції проти РФ через збиття росіянами малайзійського боїнга MH17 в липні 2014 року, в результаті чого загинули усі пасажири та члени екіпажу.

До того моменту багато країн-членів Європейського Союзу, а особливо Франція та Німеччина, не бажали робити ніяких реальних кроків, щоб зупинити російську агресію, а лише висловлювали свою «стурбованість» подіями на Донбасі.

Розширення санкцій проти Росії слід розглядати як реакцію з боку ЄС на політику США, які взяли курс на більш жорсткі дії щодо Росії та небажання Брюсселя опинитися у хвості Вашингтона в цьому питанні.

Федеріка Могерині

Федеріка Могерині

Варто згадати, що саме такі лідери ЄС, як Франсуа Олланд та Ангела Меркель у 2014 році примусили українську владу піти на мирні переговори з терористами і нав’язали світу думку, що в Україні відбувається громадянська війна, а не агресія РФ.  Того ж року було укладено Мінські угоди, які майже щодня порушуються російсько-сепаратиськими військами.

Читайте також: «Лідери ЄС закликали Британію якомога швидше залишити об’єднання»

Be the first to comment on "Лідери країн Євросоюзу погодили продовження санкцій проти РФ"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**