Ліван збирається легалізувати марихуану, бо потребує грошей

МарихуанаМарихуана

Ліван може стати першою арабською країною, яка легалізує виробництво марихуани. Держава, яка бореться з кризою, хоче скористатися зростанням світового попиту на коноплю.

Читайте також: «Ліванська армія готується до війни з Ізраїлем»

За словами місцевих ЗМІ, спікер парламенту Лівану Набх Беррі заявив про такі плани в розмові з послом США Елізабет Річард. Основною причиною даного рішення можуть стати економічні проблеми. У червні консалтингова компанія McKinsey представила уряду в Бейруті доповідь про відродження національної економіки. Ліван багато років перебуває в політичній та економічній кризі, і від часу початку війни в Сирії став головним пунктом призначення для більш ніж мільйона біженців. Однією із запропонованих ідей для пожвавлення місцевої економіки стала легалізація вирощення марихуани.

Уже зараз, незважаючи на формальну заборону, в Лівані масово культивується конопля. За оцінками ООН, ця країна є третім найбільшим виробником гашишу. Як повідомив Bloomberg, міністр торгівлі Раед Чурі заявив, що ліванська конопля є найкращою у світі, а вирощування цієї рослини може принести мільярдні прибутки.

Бейрут

Бейрут

Читайте також: «Президент Ірану оголосив про кінець Ісламської Держави»

На даний час розведення конопель концентрується в Долині Бекаа на сході країни і знаходиться під суворим контролем шиїтського угрупування «Хезболла». Бойовики блокують туди доступ «несанкціонованим» особам, а державні органи Лівану там не діють. Тому влада сподівається, що завдяки легалізації нарковмісної культури можна розширити виробництво і отримувати прибуток від експорту сировини за кордон. Привілейоване становище «Хезболли», яка є однією з основних політичних сил в країні, може, однак, ускладнити проходження законопроекту через парламент.

Читайте також: «У Йорданії знайшли буханець хліба, якому 14 400 років»

Тим часом, внаслідок легалізації марихуани в дечких країнах та зростаючого попиту світовий товарний ринок зростає із запаморочливою швидкістю 22% на рік. Згідно з дослідженнями фірми Arcview Market Research, ринок марихуани може скоро досягти 32 мільярдів доларів. Саме тому дедалі більше країн намагаються скористатися бумом. Можливість легалізації марихуани, зокрема, розглядає Таїланд, в якому, як і в Лівані, вже давно вирощують нелегальні сільгоспкультури. Аналогічні плани також мають африканські країни, такі як Зімбабве та крихітне Лесото на півдні Африки.

Мапа Лівану

Мапа Лівану

Be the first to comment on "Ліван збирається легалізувати марихуану, бо потребує грошей"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**