Льодовики тануть, рівень світового океану піднімається

ПінгвіниПінгвіни

В Антарктиді зникають льодовики. Від 2012 року темпи їх танення збільшилися втричі. Вчені опублікували останні результати досліджень.

Читайте також: «Буксирування айсбергів з Антарктиди в Африку покладе край кризі з водою»

Процес танення льоду в Антарктиді в даний час відбувається дуже швидко, швидше, ніж коли-небудь за останні 25 років.

У дослідженні, на якому ґрунтуються ці висновки, взяли участь 80 вчених з 42 міжнародних організацій. Його організувало Американське космічне агентство (NASA) та Європейське космічне агентство (ESA).

Дослідники здійснювали моніторинг маси льодовикового покриття Антарктики в 1992-2017 роках. Це дозволило встановити, що глобальний рівень світового океану за цей період піднявся на 7,6 міліметра.

Антарктида

Антарктида

Читайте також: «Від Антарктиди відколовся айсберг за площею як штат Делавер»

До 2012 року зменшення маси льоду залишалося стабільним на рівні 83 млрд тонн на рік. У наступні роки воно зросло втричі, збільшившись до 241,4 млрд тонн щорічно.

Найбільша швидкість втрати льоду спостерігалася в західній частині Антарктиди. У 90-х роках минулого століття вона склала 58,4 млрд тонн на рік, а в 2012 році — 175,3 млрд тонн. Найбільше танули льодовики Пайн-Айленд та Tвайтс.

Читайте також: «За допомогою Google Maps в Антарктиді було виявлено дивний об’єкт»

Якщо всі ресурси замороженої води, зібраної в Антарктиді, раптово розчиняться, рівень води в усьому світі збільшиться на 85 метрів.

Льодовик

Льодовик

Be the first to comment on "Льодовики тануть, рівень світового океану піднімається"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**