Лукашенко хоче відродити водний «шлях із варягів у греки»

Олександр ЛукашенкоОлександр Лукашенко

Найближчий союзник Кремля почав шукати нових друзів.

Читайте також: «Ми своїх людей розбалували: Лукашенко розповів про зарплати білорусів»

Нижні Жари — невелике білоруське село на Дніпрі в Гомельській області, недалеко від кордону з Україною. Незабаром там розпочнеться будівництво портово-логістичного центру, який займе понад 280 га. Білоруська влада вже виділила на це 64 мільйони доларів, ще 100 мільйонів мають витратити на сполучення порту з найближчим залізничним вузлом у Хойниках. Таким чином Президент Білорусі Олександр Лукашенко хоче отримати доступ до Чорного моря. Нещодавно він поїхав до України і закликав президента Володимира Зеленського почати поглиблення північної частини Дніпра довжиною понад 100 кілометрів. Очікується, що реалізувати цей надзвичайно дорогий проект допоможе Туреччина.

У п’ятницю в Житомирі Лукашенко зазначив, що останнім часом Україна потребувала більше пального, і Мінську довелося «шукати бочки по усій країні», щоб поставляти їй пальне. За його словами, проблеми не було б, якби між країнами існував поромний зв’язок. Таким чином Білорусь отримала б доступ до ринків понад 20 країн і змогла б експортувати не тільки паливо з білоруських НПЗ, а й добрива, калієву сіль, деревину та сільськогосподарську техніку.

Білорусь на мапі Європі

Білорусь на мапі Європі

Читайте також: «Олександр Лукашенко запропонував Міс Білорусі попрацювати у колгоспі» 

Тим часом білоруська урядова газета «Бєларусь Сегодня» (раніше «Совєтская Бєларусь») пише, що Лукашенко, який перебуває при владі понад чверть століття, має ще більш амбітні плани. «Це перший крок до реалізації феноменального проекту: міжнародного водного шляху E40. Це дорога від Балтійського до Чорного моря територіями Польщі, Білорусі та України», — читаємо у опублікованій кілька днів тому статті «Чи попливуть через Білорусь кораблі з Гданська до Херсону?».

Газета повідомляє, що у 2016 році Міністерство транспорту та зв’язку Білорусі підписало в Мінську меморандум з польським Міністерством морської економіки та внутрішнього судноплавства щодо співпраці в районі водного шляху Е40 на ділянці Дніпро-Вісла. Білорусам доведеться поглибити ділянку річки Прип’ять, що проходить через Чорнобильську зону, впадає в Піну та через Мухавець до Західного Бугу.

Україна та Білорусь — гаранти стабільності в Східній Європі

Україна та Білорусь — гаранти стабільності в Східній Європі

Читайте також: «Лукашенко захищає біло руськість» 

Українські економісти кажуть, що реконструкція середньовічного водного шляху, який колись з’єднував Скандинавію з Константинополем, буде геополітичним проривом у регіоні. «Це був би другий Дунай. Усі зацікавлені, а найбільше Білорусь, яка одержала б доступ до Чорного та Балтійського морів та стала б значною мірою незалежною від Росії, — каже відомий київський економіст Олександр Охріменко. — Це має бути міжнародний консорціумом, бажано за участю Німеччини, інакше це буде важко втілити фінансово».

 

Be the first to comment on "Лукашенко хоче відродити водний «шлях із варягів у греки»"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**