Лукашенко розповів, як він розвиватиме стосунки із Заходом та Росією

Александр ЛукашенкоАлександр Лукашенко

Александр Лукашенко хоче, з одного боку, зближатися із Заходом, а з іншого — постійно брати гроші в Росії. Про своє бачення міжнародної ситуації і про стратегію для Білорусі він відкрито говорив під час зустрічі з молоддю.

Читайте також: «Лукашенко обіцяє побудувати АЕС всупереч спротиву інших держав»

Білоруський лідер охарактеризував білорусько-російські відносини як «різне буває». «Було так, що молоко не пускають, не дозволяють продавати цукор, зупиняють постачання нафти і закручують крани», — зізнався Лукашенко. У той же час він висловив переконання, що росіяни «в кожній ситуації нададуть Білорусі допомогу», тому що «вони бояться нас втратити».

Читайте також: «Чому Лукашенко звільняє в’язнів?»

Мапа Білорусі

Мапа Білорусі

Також він попередив, що Росія не повинна засмучуватися «надмірною прихильністю до білоруської мови». Говорячи про це, він ще раз нагадав приклад України як попередження, заявивши, що Мінськ не піде на шляхом Києва, де нібито «гноблять росіян та російську мову». За словами Лукашенка, «білоруську мову треба підтримувати обережно».

У той же час Лукашенко протягом багатьох років висловлює бажання зближення із Заходом. Його жести у бік ЄС навіть зустрічають позитивну відповідь. У 2016 році було знято особисті санкції, введені проти більш ніж 100 білоруських чиновників, включаючи самого президента. Проте, як відзначають експерти, Лукашенко все ще сподівається, що потік грошей з Москви буде текти постійно — навіть у вигляді пільгових цін на сировинні товари.

«Білоруську мову треба підтримувати обережно»

«Білоруську мову треба підтримувати обережно»

Читайте також: «Лукашенко захищає білоруськість»

«У 1996-2016 роки Білорусь отримала від Росії більше $100 млрд підтримки у вигляді дешевих нафти, газу, грантів і кредитів», — говорить професор Андрєй Суздальцев з Московської школи економіки.

Be the first to comment on "Лукашенко розповів, як він розвиватиме стосунки із Заходом та Росією"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**