Лукашенко обіцяє побудувати АЕС всупереч спротиву інших держав

Білоруська АЕСБілоруська АЕС

Президент Олександр Лукашенко заявив, що Білорусь побудує атомну станцію, незважаючи на спротив інших держав. «Сусідам», які критикують проект, а саме Литві, він знову запропонував спільно обговорити, як експлуатувати об’єкт.

Читайте також: «Чому Лукашенко звільняє в’язнів?»

«Замість того, щоб торпедувати будівництво атомної електростанції, краще разом подумати про те, як експлуатувати електростанцію», — сказав Лукашенко, якого цитує державне агентство БелТА. Президент виступив у четвер під час зустрічі білоруських учених, в якій взяли участь понад 2000 делегатів.

Він запевнив, що Білорусь серйозно ставиться до безпеки АЕС, а також заявив, що об’єкт, яких «в світі існують сотні» постане під білоруським Острівцем, незважаючи на те, що «інші цього не хочуть».

Литва розглядає АЕС, котру в Білорусі будує енергетична корпорація «Росатом», як «російський політичний проект», і вважає його загрозою для своєї безпеки, звинувачуючи Мінськ в тому, що він не підходить сумлінно до питань безпеки та інформує при них вибірково.

Олександр Лукашенко

Олександр Лукашенко

Влітку в спеціальному акті Литва визнала електростанцію, розташовану приблизно в 50 км від Вільнюса, загрозою для своєї безпеки. Раніше парламент цієї країни проголосував за блокування купівлі електроенергії з Острівця. У цьому ж Литва намагається переконати інші країни ЄС. Польща вже теж відмовилася закуповувати електроенергію у білорусів, про що оголосив міністр іноземних справ Вітольд Ващиковський.

Читайте також: «Ми своїх людей розбалували: Лукашенко розповів про зарплати білорусів»

Голова Європейської комісії Жан-Клод Юнкер заявив наприкінці листопада, що «ЄС повністю солідаризується» з Литвою в зв’язку з її побоюваннями щодо білоруської електростанції і має намір «уважно стежити за цієї справою».

Мінськ заявляє, що Литва політизує цю проблему. Білоруська влада запевняє, щоб під час будівництва та експлуатації АЕС буде дотримано стандартів ядерної безпеки, прийнятих на Заході. Для цього минулого року під Острівцем були проведені стрес-тести, а доповідь з цього питання була подана для аналізу до Європейської комісії. До Мінська і на будівництво об’єкту також регулярно прибувають команди експертів з Міжнародного агентства з атомної енергетики, чергова місія має приїхати у березні наступного року.

Мінськ

Мінськ

Читайте також: «Німеччина хоче бачити Лукашенка на саміті в Брюсселі»

АЕС під Острівцем в Гродненській області буде складатися з двох енергоблоків загальною потужністю 2400 МВт. Перший блок буде запущений в 2019 році, а другий — через рік. Для виробництва електроенергії використовуватиметься виключно російське ядерне паливо.

Be the first to comment on "Лукашенко обіцяє побудувати АЕС всупереч спротиву інших держав"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**