Лукашенко захищає білоруськість

Олександр ЛукашенкоОлександр Лукашенко

Президент Олександр Лукашенко, який 25 років керує Білоруссю, хоче популяризувати білоруську культуру.

Читайте також: «Мовна ситуація в нинішній Білорусі»

Виступаючи на загальнонаціональному з’їзді білоруських вчених, Лукашенко заявив, що «різні російські діячі» не розуміють ситуації в Білорусі. «Вони звинувачують мене в проведенні м’якої білорусизації. Слухайте, я що повинен проводити тут германізацію?», — риторично запитав він.

Президент також заявив, що культура і традиції «є силою, яка об’єднує кожну націю». Він закликав білоруських вчених розповсюджувати білоруську культуру та науку. «Ви мусите навчитися робити це цікаво і дохідливо», — додав він.

Білоруські аналітики кажуть, що після анексії Криму влада в Мінську дедалі частіше згадує про білоруську культуру. Минулого року за дорученням Лукашенка Міністерство освіти розширило вивчення білоруської мови в школах. На вулицях Мінська частіше, ніж раніше почала з’являтися реклама та оголошення білоруською мовою. Ще десять років тому цього не спостерігалося.

Читайте також: «Україна та Білорусь — геополітичні партнери»

Невдовзі після президентських виборів 1994 року Олександр Лукашенко провів референдум і надав російській мові статус державної. Про наслідки довготермінової русифікації свідчить той факт, що на даний час в Білорусі лише 16% білоруських учнів вивчають усі предмети рідною мовою.

Україна та Білорусь — гаранти стабільності в Східній Європі

Україна та Білорусь — гаранти стабільності в Східній Європі

Be the first to comment on "Лукашенко захищає білоруськість"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**