Лондон: Путін, ймовірно, схвалив вбивство Литвиненка

0,,16353000_303,00

images

Голова відкритого судового розгляду Роберт Оуен представив остаточну доповідь у справі про загибель колишнього офіцера ФСБ в Лондоні. Автори документа вказали на можливу причетність до вбивства президента РФ.

Згідно з підсумками судового розслідування у справі Литвиненка, представленого суддею Робертом Оуеном, вбивство колишнього офіцера ФСБ, «ймовірно, було схвалено» президентом Росії Путіним. Слідчі вважають, що «у Путіна і членів його адміністрації були мотиви для вбивства Литвиненка». Вердикт Королівського суду Лондона оголошувався безпосередньо на засіданні парламенту Великої Британії.

Основним підсумком розслідування є висновок про те, що «Литвиненко помер, прийнявши дозу полонію-210 в розмірі 4.4 ГБК з чаєм в барі готелю «Міленіум» 01.11.2006 року. Він зробив це не випадково і не з метою вчинити самогубство. Він був навмисно отруєний».

«На замовлення ФСБ екс-агент Литвиненко був убитий двома росіянами, — йдеться в документі. — Ймовірно <…> за вказівкою ФСБ зі схвалення Патрушева і Путіна».

На думку слідства, Луговой і Ковтун поклали в чай полоній спеціально з метою отруїти Литвиненка. До цього 16 жовтня 2006 року була зроблена ще одна спроба отруєння полонієм. Луговой і Ковтун знали, що використовують смертельну отруту, а не снодійне або «сироватку правди», вважає слідство.

«Я дуже задоволена тим, що слова, які вимовив мій чоловік на смертному одрі, звинувативши пана Путіна у своєму вбивстві, були доведені в англійському суді з дотриманням найвищих стандартів незалежності та неупередженості», — цитує Бі-Бі-Сі вдову А. Литвиненка Марину.

Депутат Держдуми А. Луговой назвав звинувачення в його причетності до смерті Литвиненка абсурдними. Результати судового розгляду в Лондоні він оцінив як фарс і спробу використовувати його в політичних цілях.

Результати розслідування — це «жалюгідна спроба Лондона використати» скелет у шафі «на догоду своїм політичним амбіціям», — зазначив Луговий.

Be the first to comment on "Лондон: Путін, ймовірно, схвалив вбивство Литвиненка"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**