Лондон може вислати російського посла

С. Скрипаль в ув’язненніС. Скрипаль в ув’язненні

Британські ЗМІ повідомили про можливу жорстку реакцію уряду у Лондоні, спрямовану проти Кремля, у відповідь на отруєння колишнього шпигуна Сєргєя Скрипаля. За інформацією газети «Telegraph», Лондон може вигнати російського посла.

Читайте також: «Дмитро Уманець спрогнозував «непрості часи» для Кремля»

Консервативна газета «Telegraph» повідомила, що британський уряд розглядає, серед іншого, можливість вислання російського посла з Великої Британії. Вона підкреслила, що будь-яке підтвердження участі Росії в замаху на Скрипаля може мати серйозні дипломатичні наслідки.

Цитований газетою «Telegraph» глава британського МЗС Борис Джонсон заявив, що «якщо виявиться, що напад на Скрипаля був результатом ворожої діяльності іншої держави або був інспірований іноземним урядом, то громадяни цієї країни можуть бути впевнені в тому, що Сполучене Королівство рішуче відреагує на такі дії».

Про напад на Скрипаля також писала «Daily Mirror», яка зазначила, що почалася робота над складанням секретного списку російських дипломатів і шпигунів, які будуть змушені до того, щоб залишити країну.

«The Times», в свою чергу, зазначив, що в умовах зростаючої критики Кремля принц Вільям, який є почесним президентом Британської футбольної федерації, відмовився від поїздки у червні на Чемпіонат світу з футболу в Росії.

Борис Джонсон

Борис Джонсон

Читайте також: «Світова преса почала друкувати правду про кримінальне минуле Путіна»

Як згадувалося, існує навіть прецедент для призупинення відносин з Росією. У 1984 році британський уряд розірвав дипломатичні відносини з Лівією після того, як з вікна лівійського посольства в Лондоні під час демонстрації була застрелена поліціянтка Івонн Флетчер.

Газета також повідомила про розслідування нападу. На думку журналістів, слідчі розглядають кілька гіпотез, в тому числі використання спрею або розчинних таблеток, які могли вкинути у напій.

У свою чергу, таблоїд «The Sun» пише, що слідчі дійшли до висновку, що речовина, яка була застосована при нападі, могла бути підготовлена в професійній лабораторії людиною з відмінним знанням хімічної зброї.

Вчора комісар лондонської поліції Марк Роулі підтвердив, що напад на Сєргєя Скрипаля та його дочку був спробою вбивства за допомогою нервово-судорожного засобу.

Скрипаль, колишній полковник російської військової розвідки ГРУ, який в минулому був засуджений в Росії за шпигунство на користь Великої Британії, та донька Юлія, котра його супроводжувала, були госпіталізовані у неділю в критичному стані до лікарні після того, як втратили притомність у торговому центрі в Солсбері на південному заході від Лондона.

Лондон

Лондон

Читайте також: «Лондон: Путін, ймовірно, схвалив вбивство Литвиненка»

У 2010 році Скрипаль був помилуваний тодішнім президентом РФ Дмітрієм Медведєвим і разом з трьома іншими російськими ув’язненими обміняний у Віденському аеропорту на затриманих ФБР десятьох російських шпигунів. Після прибуття до Великої Британії жив у Солсбері зі своєю дружиною Людмилою, яка в 2011 році, за одними даними, загинула в автокатастрофі, а за іншими — померла від раку.

Be the first to comment on "Лондон може вислати російського посла"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**