Лондон: Дезінфекція після «новічка» триватиме кілька місяців

Сєргєй Скріпаль з дочкоюСєргєй Скріпаль з дочкою

Британський уряд оголосив у вівторок, що хімічна зброя «новічок», яка використовувалася в нападі на колишнього подвійного агента Сєргєя Скріпаля, була у рідкій формі. Було оголошено про необхідність продезінфікувати дев’ять місць, де були знайдені сліди речовини.

Читайте також: «Тереза Мей про атаку на Сєргєя Скріпаля»

Британське Міністерство навколишнього середовища повідомило в прес-релізі, що необхідно провести ізоляцію та спеціалізовану очистку їдкими речовинами дев’яти місць, серед яких три в центрі Солсбері. У числі цих місць ресторан і паб, в якому Скріпаль провів час зі своєю донькою, а також їхній будинок, станція швидкої допомоги та будинок поліцейського, який першим опинився на місці події.

Читайте також: «У Великій Британії можуть ексгумувати тіла померлих іммігрантів з Росії»

Сєргєй Скріпаль

Сєргєй Скріпаль

Як уже зазначалося, робота по знезараженню цих просторів може зайняти навіть кілька місяців і буде проводитися у співпраці з іншими міністерствами (в тому числі оборони та охорони здоров’я), а також урядовою хімічною лабораторією DSTL, яка першою ідентифікувала речовину «новічок». У операції візьмуть участь понад 190 солдатів, а її вартість оцінюється в мільйони фунтів.

Читайте також: «З’ясувалося, що Скріпаль писав листа до Путіна»

На початку березня колишній російський агент Скріпаль і його дочка Юлія стали жертвою нападу в Солсбері, в результаті чого втратили притомність після контакту із засобом нервово-судомного типу «новічок». Британська влада звинуватила Росію у спробі їх вбивства, що призвело до найбільш серйозної дипломатичної кризи у відносинах між двома країнами після закінчення «холодної війни». На початку квітня Юлія Скріпаль вийшла з лікарні і перебуває в таємному місці під постійною поліцейською охороною. Її батько залишається під опікою лікарів, але його стан поліпшується.

Солсбері

Солсбері

Be the first to comment on "Лондон: Дезінфекція після «новічка» триватиме кілька місяців"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**