Литовські спецслужби затримали підозрюваних у шпигунстві на користь Росії

Дарюс ЯунішкісДарюс Яунішкіс

У Литві заарештували групу осіб, підозрюваних в шпигунстві на користь Росії, — поінформувала у середу Генпрокуратура країни. Кількість затриманих не була оприлюднена.

Читайте також: «Литва продовжує збільшувати армію»

Як зазначив генеральний прокурор Евальдас Пашіліс, підозрювані в шпигунстві «в той чи інший спосіб були пов’язані з політичними партіями», які не представлені в парламенті Литви. Прокурор зазначив, що під час розслідування було заявлено, що «діяльність підозрюваних загрожує національній безпеці».

Директор департаменту державної безпеки країни Дарюс Яунішкіс зазначив, що підозрювані прагнули вплинути на політичні процеси в країні.

«Для цієї мети вербували людей, які або безпосередньо, або через посередників могли створювати політичні партії та їхні структури і заохочувати розвиток російської м’якої сили в країні», — зазначив Яунішкіс.

Мапа Литви

Мапа Литви

Читайте також: «Приклад для України: Литва відмовляється від залізничного сполучення з РФ»

Було оприлюднено лише два прізвища підозрюваних. Це колишній голова Соціалістичного народного фронту Альгірдас Палецкіс, який перебуває в ув’язненні з жовтня цього року, і колишній голова просовєтської організації «Єдінство» громадянин Росії Валерій Іванов.

Іванов був затриманий за володіння зброєю, але в середу його звільнили з-під варти.

Альгірдас Палецкіс є відомим політичним діячем у Литві. Він був одним з учасників переговорів щодо вступу Литви до ЄС. У 2004-2007 роках він був членом парламенту Литви від Соціал-демократичної партії Литви, але в 2008 році через внутрішній конфлікт був з неї виключений. Тоді він заснував власну партію Соціалістичний народний фронт, яку залишив на початку цього року.

Литовський прапор

Литовський прапор

Читайте також: «Литва направляє в Україну ще одну групу військових інструкторів»

Соціалістичний народний фронт і його лідер Палецкіс неодноразово згадувались в донесеннях литовської розвідки в контексті загроз національній безпеці.

Be the first to comment on "Литовські спецслужби затримали підозрюваних у шпигунстві на користь Росії"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**