Кінець «туркменського комунізму»: газ, електрика, вода і сіль тепер будуть платними

Парад у ТуркменістаніПарад у Туркменістані

Влада постсовєтської республіки вирішила, що громадяни тепер платитимуть за газ, електроенергію, воду та сіль. Введення оплати було пояснене збільшенням достатку жителів.

Читайте також: «У Туркменістані пройшли вибори президента» 

Від часів розпаду СССР Туркменістан відомий як один з найбільш авторитарних режимів у Центральній Азії. Він також знаний тим, що мешканці країни з 1992 року не платили за газ, електроенергію, воду та сіль. Кожен громадянин мав ліміт, після використання якого з нього стягувалась символічна плата. Проте економічна криза, що триває протягом багатьох років, змусила владу в Ашгабаті вдатися до непопулярних заходів.

Гурбангули Бердимухамедов

Гурбангули Бердимухамедов

Згідно з рішенням президента країни Гурбангули Бердимухамедова, від 1 січня за усі безплатні до того часу товари доведеться платити. За даними місцевих ЗМІ, туркменський лідер, який керує з 2006 року, заявив, що «доходи громадян значно зросли». Туркменська влада не публікує даних про середню зарплатню в країні. Відомо лише, що мінімальна заробітна платня складає 650 манатів (трохи більше 5000 грн).

Читайте також: «Президент Туркменістану заборонив громадянам мати автомобілі чорного кольору» 

Протягом кількох років влада бореться за масовою еміграцією громадян, в основному до Туреччини. Наприкінці червня органи влади видали неофіційне розпорядження не видавати дозволів (вони необхідні ще з часів СССР) для виїзду за кордон для тих, хто не досяг віку 40 років.

 

 

 

 

Be the first to comment on "Кінець «туркменського комунізму»: газ, електрика, вода і сіль тепер будуть платними"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**