Кіберексперти передрекли світові нову «холодну війну» в 2020 році

Check PointCheck Point

Нова «холодна війна» чекає на світ у 2020 році — вона вибухне в кіберпросторі, в політиці інтернет-трендом будуть фейкові новини перед виборами, а компаніям і звичайним людям слід побоюватися старих загроз: вірусів-вимагачів та фішингу, прогнозує IT-компанія Check Point в своєму дослідженні.

Читайте також: «Китай розгорнув шпигунську діяльність в Європі»

«Нова холодна війна відбудеться в онлайн-світі. Кібератаки будуть дедалі частіше використовуватися як непрямі конфлікти між невеликими країнами, що фінансуються і підтримуваних великими країнами, які прагнуть консолідувати і розширювати свої сфери впливу», — очікують експерти.

Крім цього, вони прогнозують зростання числа кібератак на комунальну та іншу критично важливу інфраструктуру, пояснюючи це тим, що в багатьох випадках в сфері електропостачання і водопостачання використовуються застарілі технології.

Кібератака

Кібератака

Аналітики передбачають і збільшення в 2020 році кількості цільових атак на конкретні підприємства, органи влади та організації сфери охорони здоров’я за допомогою програм-вимагачів, а також атак через мобільне шкідливе програмне забезпечення, яке може викрадати дані про платежі, облікові дані та інформацію про засоби з банківських рахунків жертв.

Читайте також: «31% латиноамериканців хоче емігрувати»

«Нові версії шкідливого ПЗ доступні будь-кому, хто готовий платити розробникам», — наголошується в дослідженні.

Компаніям Check Point передрікає більше фішингу. (Фішинг — це крадіжка конфіденційної інформації (паролів, даних кредитних карт, інформації з соцмереж) через розсилку електронних листів, а також повідомлень нібито від імені фінансових і держустанов, соцмереж).

Фішинг

Фішинг

«Не дивлячись на те, що електронна пошта залишається вектором атаки №1, зараз кіберзлочинці використовують безліч інших векторів атак. Фішинг дедалі частіше включає в себе смс-атаки на мобільні телефони або використання повідомлень в соціальних мережах та ігрових платформах», — розповідають експерти.

Читайте також: «Борис Джонсон та Brexit: Чого очікувати?»

Ще одним трендом 2020 року, на думку IT-компанії, будуть фейкові новини під час передвиборних кампаній. «У 2016 році перед виборами Президента США почалося поширення підроблених новин на основі штучного інтелекту. Політичні противники домоглися успіху, організувавши спеціальні команди, які придумували і розповсюджували неправдиві історії», — нагадується в дослідженні.

Be the first to comment on "Кіберексперти передрекли світові нову «холодну війну» в 2020 році"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**