Курт Волкер: На сході України триває гаряча фаза війни

Курт ВолкерКурт Волкер

«На сході України триває гаряча фаза війни і гуманітарна криза, до якої призвело втручання Росії», — сказав спеціальний посланник США в Україні Курт Волкер.

Читайте також: «Окупований Донбас отримав чергові «подарунки» від Кремля»

«Під час моєї останньої поїздки я побачив, що на сході України триває гаряча фаза війни, яка спричинила руйнівну гуманітарну кризу. Усе це викликало втручання Росії», — написав Волкер на Twitter.

Дипломат запевнив, що Сполучені Штати підтримують ідею про розгортання в охопленому конфліктом з проросійський сепаратистами Донбасі місії ООН з підтримання миру. «Тим не менше, російські пропозиції, щоб ця місія охороняла співробітників ОБСЄ є хибними», — написав Волкер в своєму наступному пості на Twitter.

Читайте також: «Дипломат пояснив, чому Захід не бачить військ РФ на Донбасі»

Росія, яка «не є стороною конфлікту», продовжує надсилати свої війська на Донбас

Росія, яка «не є стороною конфлікту», продовжує надсилати свої війська на Донбас

Питання щодо розгортання в Україні миротворців ООН було однією з тем переговорів у понеділок в Берліні між міністрами закордонних справ Нормандської четвірки, до складу якої входять Україна, Німеччина, Франція та Росія.

Після зустрічі глава МЗС України Павло Клімкін зазначив, що Київ і Москва досі не мають спільної позиції у цьому питанні. На думку росіян, миротворча місія повинна «супроводжувати» спостерігачів Організації з безпеки і співробітництва в Європі і діяти лише на лінії розмежування на Донбасі. Українська сторона наполягає на тому, що військовий контингент ООН має бути розгорнутий по всій території, що огорнута конфліктом.

Читайте також: «Донбас, що згасає»

Бойові дії розпочалися навесні 2014 року, коли після перемоги Революції Гідності в Києві проросійські сепаратисти під керівництвом Москви проголосили на Донбасі так звані «народні республіки». У результаті гібридної війни дотепер загинуло понад 10 тис. людей.

Путін намагається лякати Захід Третьою світовою війною

Путін намагається лякати Захід Третьою світовою війною

Be the first to comment on "Курт Волкер: На сході України триває гаряча фаза війни"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**