Курт Волкер: Ми готові далі озброювати Україну

Курт ВолкерКурт Волкер

Спецпосланець США в справах України Курт Волкер заявив в суботу в інтерв’ю газеті Guardian, що в умовах російської агресії і постійної підтримки сепаратистів уряд США готовий збільшити військову допомогу владі у Києві.

Читайте також: «Влада США офіційно звинуватила Росію в організації хакерських атак»

Волкер, який в минулому був послом США в НАТО, заявив, що між Росією і США існують значні відмінності, коли мова йде про можливість введення миротворчих сил ООН, що допомогло б закінчити чотирьохрічну війну на сході України.

Як вважає Волкер, Путін хоче почекати з рішеннями до парламентських і президентських виборів в Україні, які відбудуться наступного року в надії, що виборці не наважаться на вибір чіткого прозахідного курсу.

Проте американський дипломат вважає, що «час працює на користь Путіна», а в зв’язку із затяжним конфліктом в Україні зростають антиросійські настрої. Як він запевнив, адміністрація президента Дональд Трампа «абсолютно» готова збільшити військову допомогу Україні, серед іншого, надаючи підтримку українським ВМС і ВПС.

«Щотижня українці втрачають солдатів, які захищають свою країну. У цьому контексті є абсолютно природним те, що Україна хоче посилити свою армію (…) і заручитися підтримкою інших країн, які, природно, повинні допомогти їй», — пояснив Волкер і запевнив, що йдеться про летальну зброю.

Читайте також: «Курт Волкер: На сході України триває гаряча фаза війни»

Росія, яка «не є стороною конфлікту», продовжує надсилати свою зброю на Донбас

Росія, яка «не є стороною конфлікту», продовжує надсилати свою зброю на Донбас

Він також в інтерв’ю британській газеті захищав рішення президента Tрампа тримати відкритим канал зв’язку з Кремлем і необхідність ведення прямого діалогу з Путіним, пояснивши, що «це робиться для того, що якщо буде можливість вирішити ці суперечки, то ми матимемо для цього правильний інструмент».

«Я думаю, що це важливо і розумно», — сказав він.

Попередні зустрічі між представниками урядів США і Росії про припинення конфлікту на Донбасі закінчилася невдачею. Волкер вважає відмінності між обома сторонами «істотними» і негативно оцінює можливість досягнення будь-якого прориву до виборів наступного року в Україні.

Guardian зазначає, що інформація, зібрана міжнародними спостерігачами, підтверджує, що Росія регулярно постачає зброю сепаратистам військовими вантажівками, які переміщуються під покровом ночі. За оцінками американців, у війні також беруть участь біля двох тисяч солдатів регулярних збройних сил Росії.

Читайте також: «Представник США зі справ України Волкер: Росія повинна вивести свої сили, перш ніж миротворці ООН вступлять до Донбасу»

З 2014 року в ході війни на Донбасі загинуло понад 10 тис. людей.

Be the first to comment on "Курт Волкер: Ми готові далі озброювати Україну"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**