Кремль хоче мати власний Інтернет

В Росії візьмуться за ІнтернетВ Росії візьмуться за Інтернет

Російська Держдума підготувала закон, згідно з яким провайдери телекомунікаційного зв’язку повинні підготуватися до відключення від глобальної мережі Інтернет.

Читайте також: «Скоро Інтернет перестане бути глобальною мережею»

«Уся країна буде як на долоні. Ми нарешті зрозуміємо, звідки до нас втікає Інтернет, і куди він витікає», — заявив один із творців проекту, депутат Андрєй Луговой, засуджений на Заході за вбивство в 2006 році в Лондоні колишнього офіцера ФСБ Алєксандра Літвінєнко.

«Росія готується до кібервійни. Але донедавна державні інституції взагалі не відчували необхідності захищати свою критичну інфраструктуру (зосереджуючи увагу на хакерських атаках за кордоном, – Глобал Аналітик). А її підрив може призвести до екологічної або фінансової катастрофи, і навіть до жертв серед людей», — сказав один російський експерт рік тому.

У даний час російська влада вирішила захистити себе за допомогою відключення від глобального Інтернету та побудувати російський еквівалент «великого китайського фаєрволу» (Інтернет-цензура, яка діє від 2006 року в Китаї та на даний час блокує доступ до більш ніж 10 тисяч вебсайтів, в тому числі до китайської Вікіпедії).

Згідно з проектом, усі провайдери Інтернету муситимуть змонтувати у себе спеціальне обладнання, завдяки якому чиновники зможуть блокувати доступ до «забороненого контенту» (нині блокування є обов’язком інтернет-провайдерів). Обладнання компанії отримають від державних установ безкоштовно в рамках державної програми «Оцифровка економіки».

Інтернет

Інтернет

У той же час буде створена спеціальна державна установа, яка керуватиме цією інфраструктурою, і, перш за все, телекомунікаційними магістралями, що перетинають кордони Росії. «Центр моніторингу» готується керувати російською частиною глобальної Мережі, відключеної від решти Інтернету.

Читайте також: «Трансбункер»: як російський бізнес процвітає в Україні, що воює»

«В даний час мова йде про мінімізацію передачі за кордон даних, якими обмінюються російські користувачі Інтернету», — пояснює один з ініціаторів проекту, сенатор Алєксєй Клішас.

У Росії з жовтня набрали чинності закони, що вимагають від операторів зберігати всю інформацію, якою обмінюються користувачі мережі (повідомлення в комунікаторах, записи в соціальних мережах, фотографії, відеоролики тощо). За оцінками трьох найбільших російських телекомунікаційних компаній, через п’ять років кожній з них це коштуватиме понад один мільярд доларів.

«Ця система дозволить впровадити в життя вже ухвалені закони по боротьбі з незаконним контентом в Інтернеті», — каже московський експерт Арсеній Щельцин про зберігання даних і підготовку до відключення російського Інтернету.

Усі провайдери Інтернету змонтують у себе спеціальне обладнання для блокування доступу до «забороненого контенту»

Усі провайдери Інтернету змонтують у себе спеціальне обладнання для блокування доступу до «забороненого контенту»

Однак вже в 2017 році в Росії було засуджено 461 осіб за поширення постів інших людей на своїх акаунтах в соціальних мережах (так званий репост), оскільки оригінальні записи вважаються такими, що порушують закон. За це передбачається покарання на строк до шести років ув’язнення. У деяких випадках на такий термін в Росії засуджують вбивць.

Одночасно ще одна група депутатів у Думі внесла поправки, які прирівнюють до вуличного хуліганства «вислови в Інтернеті у непристойній і образливій формі щодо державної влади».

Читайте також: «Усе, що треба знати про Інтернет 5G»

«При нинішньому рівні корупції, однак, нелегко буде побудувати систему сучасної цензури», — зазначив один з експертів.

 

Be the first to comment on "Кремль хоче мати власний Інтернет"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**