Країна-банкрут Венесуела покладає надії на криптовалюту

ВенесуелаВенесуела

Президент Венесуели Ніколас Мадуро заявив, що для боротьби з фінансовою «блокадою» країни введе криптовалюту «petro», яке буде забезпечена запасами сировини. Венесуела страждає від серйозної кризи, незважаючи на найбільші запаси нафти в світі.

Читайте також: «Країна-союзниця Росії оголосила про гуманітарну кризу»

За словами Мадуро, «блокаду» країни викликали американські санкції, введені щодо Каракасу у зв’язку з підривом демократії, як заявляє Державний департамент США.

Президент не навів ніяких подробиць про введення нової валюти, методу або термінів проведення цієї операції. Він лише сказав, що «petro» буде підтримано природними ресурсами, такими як «золото, нафта, газ та діаманти».

У телевізійному зверненні Мадуро сказав, що «створення своєї власної криптовалюти дозволить знайти нові способи фінансування міжнародного економічного і соціального розвитку країни».

Опозиція розкритикувала і висміяла пропозиції президента, зазначивши, що Венесуела, яка загрузла в серйозних фінансових і економічних проблемах, не в змозі реалізувати такий проект.

Санкції США утруднюють Венесуелі переведення грошей через міжнародні банки, якім заборонено інвестувати в державні облігації та державну нафтову компанію PDVSA.

Ніколас Мадуро

Ніколас Мадуро

Реальна валюта країни болівар девальвується із запаморочливою швидкістю. Лише в листопаді вона втратила 57% своєї вартості.

У вересні венесуельська влада вже оголосила, що замінить долар США на інші валюти в міжнародних операціях.

Читайте також: «На тлі протестів у Венесуелі Мадуро оголосив про референдум»

Кілька днів тому Мадуро оголосив, що він «запрошує власників облігацій» уряду Венесуели та PDVSA вести переговори щодо боргів. Він додав, що країна хоче «звільнитися від долара США  і ввести нову систему міжнародних платежів» з використанням таких валют, як юань, ієна, рупія, євро і рубль.

Рейтингове агентство Standard & Poor ‘s нещодавно оголосило про те, що Венесуела не підтримує частину своїх боргів, пов’язаних з казначейськими облігаціями, що підтверджує «часткову неплатоспроможність» держави.

У середині листопада агентство Fitch оголосило «часткову неплатоспроможність» венесуельського нафтохімічного гіганта PDVSA.

Зовнішній державний борг Венесуели становить біля 150 мільярдів доларів. Реструктуризація таких боргів утруднена через важкий економічний стан в країні. Через фальсифікації виборів і ліквідацію демократії Вашингтон ввів економічні санкції не тільки проти Каракаса, а також — PDVSA, Мадуро і його оточення. ЄС також запровадив ембарго на певні товари, що експортуються до Венесуели.

У Венесуелі настала гуманітарна криза

У Венесуелі настала гуманітарна криза

Опозиція звинувачує Мадуро в нав’язуванні диктатури та спричиненні у Венесуелі економічної катастрофи. У країні, зокрема через зменшення валютних резервів, відсутні основні продукти та ліки.

Читайте також: «Під час протестів в Венесуелі загинули біля 70 людей»

Під час протестів, що тривали у Венесуелі з квітня проти спроб нав’язати авторитарне правління Мадуро загинуло щонайменше 125 людей.

 

Be the first to comment on "Країна-банкрут Венесуела покладає надії на криптовалюту"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**