Космічний телескоп Hubble зазнав аварії

Телескоп HubbleТелескоп Hubble

Телескоп Hubble, який вважається одним з найважливіших інструментів спостереження у космосі, працює в режимі основних функцій, — повідомляє BBC.

Читайте також: «Шпигунство в космосі. Росіяни підслуховували французів»

До недавнього часу пристрій використовував чотири з шести своїх гіроскопів. Один з них зазнав аварії у п’ятницю. Незабаром виявився дефектним інший.

«Ми мали дуже напружений вікенд, але тепер телескоп Hubble знаходиться в безпечному режимі, і ми роздумуємо над тим, що робити далі», — написала в Twitter астроном доктор Рейчел Остен, заступниця керівника місії, яка займається телескопом. «Перший крок — відновити гіроскоп, який зламався останнім, і це проблематично», — додала вона.

Читайте також: «У астронавта, який провів рік у космосі змінилося ДНК»

НАСА

НАСА

Дослідники також розглядають питання про переведення телескопу у режим функціонування з одним гіроскопом, що може запобігти тривалому пошкодженню інших. Однак у цьому випадку можливості спостереження будуть суттєво обмежені, повідомляє BBC.

Гіроскоп — це пристрій, який, завдяки обертанню своїх елементів зберігає об’єкт у кутовому положенні. У телескопі Hubble гіроскопи використовуються для збереження всього пристрою у фіксованому положенні спостереження.

Телескоп Hubble перебуває в космосі з 1990 року і є одним із найцінніших дослідницьких пристроїв у світі. Його розташування поза атмосферою Землі дозволяє спостерігати за галактиками, які неможливо побачити з поверхні Землі.

Читайте також: «У космосі побудують готель для багатих туристів»

У даний час ведеться робота над запуском наступника Hubble — телескопа Джеймса Уебба. Однак проект зіткнувся з численними перешкодами і буде реалізований не раніше 2021 року.

 

Be the first to comment on "Космічний телескоп Hubble зазнав аварії"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**