Космічний зонд NASA досяг астероїда Ultima Thule

New HorizonNew Horizon

Зонд NASA New Horizon досяг астероїда Ultima Thule. Це найбільш віддалений від Землі об’єкт Сонячної системи, що коли-небудь досліджувався під час космічної місії.

Читайте також: «NASA намагається врятувати марсохід Opportunity»

Ultima Thule знаходиться в поясі Койпера. Ця область простягається за орбітою Нептуна та складається з тисяч астероїдів діаметром більше ста кілометрів, а також невеликих об’єктів. Це залишки від формування Сонячної системи, яке відбулося біля 4,6 мільярдів років тому.

У вівторок вранці New Horizon пролетів на відстані 3,5 тисячі кілометрів від Ultima Thule. На час наближення астероїд перебував на відстані біля 6,5 мільярдів кілометрів від Сонця.

Читайте також: «NASA: Вода є на усій поверхні Місяця»

Пояс Койпера

Пояс Койпера

У другій половині дня радіосигнал, переданий космічним зондом, був прийнятий антеною в Мадриді. Сигнал подолав відстань між Землею і астероїдом за 6 годин 8 хвилин. Усю інформацію, яку здобуде космічний зонд, вчені планують отримати до вересня 2020 року.

Ultima Thule має діаметр близько 30 кілометрів і неправильну форму. Вчені NASA припускають, що вона нагадує два поєднані сферичні об’єкти. Астероїд має червонуватий колір.

Об’єкт офіційно називається (48 6958) 2014 MU69. Він був виявлений у червні 2014 року.

Читайте також: «Астронавти пояснили, чому понад 45 років ніхто не літав на Місяць»

Метою місії New Horizon є вивчення Плутона, його супутника — Харона і принаймні одного об’єкта в поясі Койпера. Космічний апарат був запущений в космос 19 січня 2006 року.

Be the first to comment on "Космічний зонд NASA досяг астероїда Ultima Thule"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**