Космічний зонд, запущений в далекий космос 40 років тому функціонує нормально

Voyager-1Voyager-1

Voyager-1 змінив положення, обернувшись в бік Землі. Його вдалося повернути завдяки двигунам, які востаннє використовувались 37 років тому, — пише портал o2.pl.

Читайте також: «Росія втратила 19 космічних супутників»

Зонд має спеціальні двигуни для маневрів цього типу, але вони вже були настільки зношені, що не були в стані обертати машину. Тому було вирішено використати інші, значно менш потужні інструменти, які востаннє використовувались в 1980 році. Тому вся операція могла закінчитися повною невдачею.

На щастя, цей план було втілено, хоча остаточної відповіді інженерам довелося чекати майже 20 годин, бо саме стільки йде сигнал від зонда до Землі. «Ми відчули полегшення та радість, що пропелери вдалося урухомити, так ніби зонд був зроблений вчора», — сказав Тодд Барбер, інженер NASA в Пасадені.

портал o2.pl

портал o2.pl

Читайте також: «Пентагон: Росія і Китай розробляють можливості атакувати США з космосу»

Мета місії полягала в оберненні Voyager-1 в бік Землі. Це вдалося і тепер зонд обернений в наш бік з відстані понад 20 мільярдів кілометрів. «Завдяки перевіреній можливості використання двигунів, термін експлуатації зонда буде подовжено на 2-3 роки, — говорить Сюзанна Додд, керівник проекту Voyager-1.

Voyager-1 розпочав свою подорож 5 вересня 1977 року. У серпні 2012 року — як перший об’єкт, створений людиною — він перейшов умовну межу Сонячної системи і опинився в міжзоряному просторі. Передбачається, що зонд працюватиме щонайменше ще вісім років, перш ніж його ресурси вичерпаються.

Читайте також: «Україна має повний цикл виробництва ракет»

Земля

Земля

 

 

Be the first to comment on "Космічний зонд, запущений в далекий космос 40 років тому функціонує нормально"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**