Конгрес США може виділити Україні фінансову допомогу на військові потреби

У бюджеті Пентагону на наступний рік буде передбачено кошти для УкраїниУ бюджеті Пентагону на наступний рік буде передбачено кошти для України

США зацікавлені у виділенні Україні мільйонів доларів для боротьби з російською агресією. Про це заявив голова Комітету з питань збройних сил Палати представників Мак Тернберрі, повідомляє The Hill.

Читайте також: «Глави парламентів країн Північної Європи та Балтії прибули до Києва»

За його словами, в бюджеті Пентагону на наступний рік буде передбачено кошти для України.

Він також не виключив, що Сполучені Штати можуть надати Україні летальну зброю. Американці планують виділяти гроші в рамках програми «Європейська ініціатива стримування» (англ. European initiative of deterrence), через яку надається допомога європейським союзникам, включаючи Україну, для протидії російській агресії.

Проект закону про виділення коштів міститиме низку пунктів, спрямованих на «зміцнення зобов’язань США щодо НАТО та України».

Так, за його словами, американські гроші будуть використані, серед іншого, на підготовку українських солдатів та придбання для них обладнання.

«Законопроект обов’язково включатиме військову допомогу для України та заклик до президентської адміністрації забезпечити українців летальною зброєю, щоб захистити себе від агресії зі Сходу», — додав Торнберрі.

Раніше повідомлялося, що проект Федерального бюджету Сполучених Штатів в 2018 фінансовому році передбачає виділення Україні близько 350 мільйонів доларів на різні програми.

Мак Тернберрі

Мак Тернберрі

Голова Комітету закордонних справ Верховної Ради Ганна Гопко вважає, що ймовірність того, що США забезпечать Україну летальною зброєю, є великою.

На питання, чи існує надія на те, що після візиту Петра Порошенка до США ми отримаємо летальну зброю, Ганна Гопко відповіла: «Так, результати візиту були позитивними, він добре попрацював».

Читайте також: «Московські попи саботують об’єднання українського православ’я»

Крім того, Гопко зазначила, що під час зустрічі Президента України з Міністром енергетики США Ріком Перрі обговорювалися питання участі американських компаній у видобутку газу з українських газових родовищ.

«Так, відбулася зустріч з міністром енергетики США. Це стосується американських компаній, які беруть участь у видобутку газу з українських газових родовищ для задоволення потреб населення, включаючи шельф Чорного моря», — сказала вона.

«Ми подали на розгляд Договір про двосторонню безпеку, який США вже мають з Японією, Ізраїлем, Єгиптом, Південною Кореєю та іншими країнами. Тепер, коли ми побачили, що США запровадили антиросійські санкції щодо «Північного потоку-2», ми переконаємось, чи є подальший розвиток. Постачання летальної зброї в Україну може стати одним з найважливіших аргументів для здійснення конкретних кроків з боку Росії, зокрема в тому, що стосується припинення вогню», — зазначила вона.

Javelin

Javelin

Крім того, Гопко наголосила, що для президента Трампа важливо показати, що він більш рішучий, ніж його попередник.

«Адміністрація Обами дуже кволо відреагувала на анексію Криму та конфлікт на Донбасі. Нинішня адміністрація хоче продемонструвати, що вона «з нами» і не тільки на словах. Ми багато зробили у сфері безпеки та оборони протягом трьох років. Хоча в той же час багато реформ  практично призупинилися. Усе залежить від нашої готовності показати, що корупцію в у сфері безпеки та оборони подолано», — сказала народний депутат.

Читайте також: «ВРУ запровадила квоти на українську мову в телеефірі»

Be the first to comment on "Конгрес США може виділити Україні фінансову допомогу на військові потреби"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**