Колишній єврокомісар: Путін все ще хоче Центральну та Східну Європу

Кріс ПаттенКріс Паттен

Колишній єврокомісар із зовнішніх зв’язків Кріс Паттен у співбесіді з португальським «Diario de Noticias» заявив, що Путін все ще прагне взяти під контроль країни Центральної та Східної Європи.

Читайте також: «Велика Британія може відмовитись від Brexit»

У інтерв’ю щоденній лісабонській газеті британський політик заявив, що Путін все ще вірить у існування Європи із зонами впливу. «Він не зацікавлений в незалежності країн Центральної та Східної Європи, він вважає, що вони повинні бути пов’язані з Москвою і не з ким іншим. Я не думаю, що це хороший метод дивитися на світ у ХХІ ст.», — підкреслив Кріс Паттен.

Політик зазначив, що під час переговорів Путін та його команда є важкими партнерами. Він зізнався, що знає із досвіду, що щодо них треба бути неухильним.

«Як єврокомісару мені доводилося мати справу з Путіним два або три рази в зв’язку з розширенням ЄС на Схід та з доступом до Калінінградської області. І в зв’язку з розширенням торговельної угоди Росія-ЄС на нові країни-члени зі Сходу. Тоді росіяни викручувалися і брехали», — додав Паттен.

«Diario de Noticias»

«Diario de Noticias»

Він зазначив, що погляди Кремля та країн Центральної та Східної Європи і Заходу на історію Росії сьогодні розходяться. «У той час як падіння СССР Путін називає однією з найбільших трагедій ХХ ст., ця подія вважається позитивною в країнах, що звільнилися від Росії і на Заході, де люди боялися ракетної атаки», — додав він.

Читайте також: «Дипломат пояснив, чому Захід не бачить військ РФ на Донбасі»

Колишній єврокомісар вважає, що в останні роки вичерпалась можливість діалогу між Заходом і Росією.

«Я вважаю, що немає альтернативи до твердої політики супроти Кремля. Це не західні європейці або американці труять росіян. Це не європейці або американці збили малайзійський літак, вторглися до Криму або стоять за конфліктом на сході України. Це росіяни», — говорить Паттен.

Колишній єврокомісар із зовнішніх зв’язків підкреслив, що ніхто не вірить Кремлю, який оперує «малоймовірними аргументи, щоб не бути звинуваченим» у вторгненні до Криму, вбивстві Александра Литвиненка і спробі отруїти Скрипалів.

«Очевидно, що в Сполученому Королівстві люди Кремля відповідальні за справу Скіпаля. В останні роки там трапилося 14 несподіваних смертей російських критиків Путіна і олігархів, які чинили йому опір або знаходилися під прицілом російської мафії», — нагадав Паттен.

Путін намагається лякати Захід Третьою світовою війною

Путін намагається лякати Захід Третьою світовою війною

Він зізнався, що влада в Москві давно користується послугами російської мафії та зазначив, що Росія завжди була «сумішшю самодержавства з гангстерським світом».

Колишній комісар ЄС зазначив, що, незважаючи на агресивну міжнародну політику, сьогодні Росія є відносно бідною країною, порівняно з її розмірами. Він зазначив, що об’єм її економіки не більший, ніж в Італії.

Читайте також: «Путін добровільно віддає Китаю Далекий Схід»

Кріс Паттен був єврокомісаром ЄС із зовнішніх відносин у 2000-2004 роках, коли президентом Європейської Комісії був Романо Проді. Паттен був останнім британським губернатором Гонконгу, а також міністром в урядах Маргарет Тетчер та Джон Мейєра. Він належить до Консервативної партії.

Be the first to comment on "Колишній єврокомісар: Путін все ще хоче Центральну та Східну Європу"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**