Колишній власник ПриватБанку вимагатиме компенсацію за його націоналізацію

ПриватБанкПриватБанк

Колишній акціонер найбільшої української банковської установи  ПриватБанк попередив уряд, що може подати позов про компенсацію за «незаконну експропріацію» банку, який був націоналізований в грудні минулого року.

Читайте також: «Націоналізація «Привату» різко підвищила держборг України»

ПриватБанк був взятий під державний контроль за підтримки найбільшого кредитора України — Міжнародного валютного фонду після того, як НБУ оцінив як ризиковану практику кредитування, через яку дефіцит капіталу в банкові сягнув понад 5,5 млрд доларів.

Колишні власники ПриватБанку Ігор Коломойський та Геннадій Боголюбов, другий та третій найбагатші люди в Україні, за інформацією Forbes Ukraine, оскаржують негативну оцінку кредитного портфеля банку та відкидають звинувачення у правопорушеннях.

У своєму електронному листі Боголюбов написав, що він вимагає компенсації за націоналізацію та «неправдиві твердження про зацікавленість в кредитуванні, безнадійні позики та незаконне привласнення коштів».

НБУ

НБУ

Читайте також: «ПриватБанк» націоналізують»

«Боголюбов впевнений, що незалежний арбітражний суд прийме рішення про повну компенсацію за експропріацію його інвестицій у ПриватБанку і відшкодування моральної шкоди, яку Україна завдала його репутації», — сказано в повідомленні.

У заяві не сказано, яку саме суму компенсації вимагає Боголюбов.

Міністерство фінансів України не надаватиме негайного коментаря, повідомила прес-секретар.

Як було встановлено, 97% корпоративних кредитів ПриватБанку опинилось на рахунках компаній, пов’язаних з акціонерами цієї фінансової установи.

Боголюбов, який має британське громадянство і проживає в Женеві, заявив, що зможе висувати свої вимоги в рамках Двосторонньої інвестиційної угоди (Bilateral Investment Treaty) між Сполученим Королівством та Україною, спрямованої на захист іноземних інвесторів в Україні.

Ігор Коломойський

Ігор Коломойський

Читайте також: «НБУ показав масштаб проблем «Приватбанку»

Згідно з рейтингом «Форбс Україна» від 2016 року, Боголюбов володіє капіталом в 1,3 млрд доларів.

 

Be the first to comment on "Колишній власник ПриватБанку вимагатиме компенсацію за його націоналізацію"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**