КНР збирається покарати Австралію за «антикитайські настрої»

Герб АвстраліїГерб Австралії

Китай повинен понизити рівень відносин з Австралією, відкласти візит свого прем’єр-міністра Малкольма Тернбулла та скоротити імпорт товарів, щоб покарати її за антикитайські настрої австралійських ЗМІ та політиків, — пише китайська газета «Global Times».

Читайте також: «Китай: Штучний інтелект на службі нагляду за громадянами»

Відносини між Пекіном і Канберрою стали напруженими наприкінці 2017 року, коли уряд Тернбулла запропонував закон про обмеження іноземного впливу в політиці Австралії. Прем’єр-міністр згадав тоді «тривожні повідомлення про вплив Китаю», а Пекін визнав запропонований закон «антикитайським кроком».

Дипломатична напруга також відбилися на економічних відносинах, наприклад один з найбільших виробників вина в Австралії нещодавно повідомив про додаткові затримки митного контролю в Китаї і «нові додаткові вимоги» для австралійського вина в цій країні.

На цьому тижні член Держради і міністр закордонних справ КНР Ван Ї заявив главі австралійської дипломатії Джулії Бішоп в кулуарах саміту G20 в Буенос-Айрес, що Канберра повинна відновити добрі стосунки зі своїм найбільшим торговельним партнером.

Відомий націоналістичною риторикою англомовний китайський таблоїд «Global Times» в редакційній статті написав, що Пекін не повинен поспішати з відновленням стосунків.

Китай

Китай

Читайте також: «Китай розпочав втілення програми з дослідження зворотного боку Місяця»

Китай має «змусити Австралію платити за свій зарозумілий підхід до Китаю, що мав місце останні два роки», — коментує денник. «Китай був дуже доброзичливий стосовно Австралії, але вона проявляє зарозуміле ставлення, яке є  прикладом того, що значить «кусати руку, яка годує», — вважає «Global Times».

На думку газети, Китай мусить на деякий час охолодити відносини з Австралією. «Наприклад, не обов’язково, щоб прем’єр-міністр Австралії відвідував цього року Китай. Він міг би здійснити свій візит через декілька років», — вважає «Global Times», додавши, що також можуть бути замороженими контакти на рівні міністрів, за винятком економічних і торговельних департаментів. За даними австралійських ЗМІ, прем’єр-міністр Тернбулл планує в цьому році відвідати Китай для налагодження двосторонніх відносин.

«Охолодження відносин протягом кількох років буде хорошим уроком для Австралії і прикладом для інших країн, щоб зрозуміти, що будь-яка країна, котра здійснює провокаційні кроки проти Китаю не одержить жодної користі», — попереджає «Global Times».

Пекін

Пекін

Китай повинен також перейти на імпорт з США, а не Австралії, таких продуктів, як залізна руда, вино та яловичина, — вважає денник. «Минулого року Австралія експортувала в Китай товари на суму 76,45 млрд доларів США. Зменшення австралійського експорту на 6,45 млрд доларів США викличе дрижаки в Австралії», — зазначає «Global Times».

Читайте також: «Китай відкриває свій ринок для США»

«Звичайно, ще більший шок викликало б скорочення на $10 млрд», — додає газета, яка підлягає головному пресовому органу Центрального комітету Комуністичної партії Китаю — газеті «Женьмінь жибао», але, на відміну від неї, висвітлює не тільки офіційну позицію уряду або КПК.

Be the first to comment on "КНР збирається покарати Австралію за «антикитайські настрої»"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**