Кліматичні зміни сприяють посиленому розмноженню комарів та кліщів

Усе більше і більше людей піддаються впливу вірусівУсе більше і більше людей піддаються впливу вірусів

Потепління клімату полегшує комарам і кліщам розмноження, пристосування і поширення. Для мешканців багатьох регіонів Землі, включаючи європейців, це означає, що хвороби, яких нещодавно слід було остерігатися лише при довгій подорожі, можуть стати реальною загрозою в місцях їх проживання. Це підтверджується останнім звітом ЄС.

Читайте також: «Вчені встановили, що викликало епідемію чуми в середньовічній Європі»

Звіт був підготовлений Об’єднаним дослідницьким центром (JRC), котрий діє як Генеральний директорат Європейської комісії.

В аналізі, опублікованім в березні, підкреслюється, що все більше людей піддаються впливу вірусів, які передаються кліщами, комарами та іншими комахами. З деякими з цих захворювань ми досі не можемо повною мірою боротися за допомогою вакцин, — підкреслюють автори доповіді.

Звіт має служити підвищенню обізнаності європейських суспільств з тими загрозами, які становлять арбовіруси, або віруси, які переносять членистоногі.

Звіт JOINT RESEARCH CENTRE (англійською мовою, PDF 2.4 MB)

Ряд арбовірусів, включаючи денге, цибінгуні, зеки, лихоманку Західного Нілу чи жовту лихоманку, поширюються тигровими комарами.

Це надзвичайно інвазивний, швидко поширюваний вид комах. Вони походять з Південно-Східної Азії, але також і з Африки. Через міжнародні подорожі та торгівлю вони поступово розповсюдились на Америку, а в 1975 році — на південь Європи.

Ареал розповсюдження тигрових комарів

Ареал розповсюдження тигрових комарів

Читайте також: «ВООЗ попереджає: Світові може загрожувати епідемія таємничої «хвороби X»

З часом вони заселяли чергові європейські країни, рухаючись на північ і на захід.

Тигрові комарі охоче мешкають у міських районах. Там вони не мають природних ворогів, а їжа та місця для розповсюдження — легко доступні.

Вони створюють серйозну загрозу для здоров’я населення. Їх важко винищити, а їхні личинки можуть виживати протягом декількох місяців навіть у несприятливій вологості та температурі.

Доповідь JRC також зосереджується на одному із захворювань, що поширюються кліщами, яке називається кліщовим енцефалітом.

У документі перелічено європейські країни, де було знайдено даний вірус. Це Польща, Австрія, Чехія, Німеччина, Литва, Словаччина, Нідерланди.

Постійні зміни клімату стають вагомою економічною та соціальною проблемою

Постійні зміни клімату стають вагомою економічною та соціальною проблемою

Найчастіше, говорячи про загрозу з боку кліщів, згадують собачих кліщів (Ixodes ricinus). Європейське агентство вказує на зростання загрози з боку іншого виду — лугового кліща (Dermacentor reticulatus), що швидко поширюється по всьому континенту. «Він має високий рівень відтворення, холодостійкий і може жити під водою протягом місяців», — попереджають автори звіту.

Читайте також: «Зміна клімату може спровокувати чергове Велике переселення народів»

На щастя, — підкреслюють вони, — є вакцини, що захищають від кліщового енцефаліту.

Be the first to comment on "Кліматичні зміни сприяють посиленому розмноженню комарів та кліщів"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**