Китай розгорнув шпигунську діяльність в Європі

Китайський драконКитайський дракон

Китайське кібернетичне шпигунство у європейській промисловості настільки зросло, що Брюссель вирішив серйозно зайнятися цією проблемою. Нині тривають дискусії, але перші пропозиції вказують на необхідність укладення угоди з Пекіном, яка б обмежила крадіжку комерційних таємниць, пише Лоренс Церулюс з POLITICO.

Читайте також: «США: Китай недостатньо робить для стримування Північної Кореї»

Як стало відомо журналістам POLITICO з двох добре поінформованих джерел, Департамент промисловості Європейської Комісії готує документ, у якому підсумовуються європейські проблеми з цього питання. Комісія також намагатиметься розробити нові заходи щодо захисту європейських комерційних таємниць протягом поточного терміну, який закінчиться у травні наступного року.

Представники Єврокомісії зустрілися з групою урядових експертів, посадових осіб, що займаються зовнішньою політикою і лобістів у промисловості, щоб разом проаналізувати опитування, проведене PwC і власним департаментом, який найближчими місяцями збирається розпочати конкретні дії в цьому напрямку.

Висновки з даного дослідження, які знаходяться в розпорядженні POLITICO, вказують на «застороги державного та приватного сектора, які стосуються підвищеного ризику, пов’язаного з електронною крадіжкою торгових секретів».

Згідно з повідомленням, у промисловому секторі шпигунство та крадіжка комерційної таємниці становлять 94% усіх кібератак. Також зазначається, що кіберзлочинність коштує Європі до 60 млрд євро економічного зростання, і ця цифра буде зростати разом з оцифруванням послуг європейськими компаніями.

Цього місяця PwC представить остаточний звіт, а Європейська комісія опублікує його і буде продовжувати працювати на його основі.

Ініціатива Єврокомісії збіглася з публікацією у тижневику Bloomberg Businessweek, журналісти якого розповіли, як китайці розміщують спеціальні чипи розміром з рисове зернятко в своїх серверах, які пізніше обслуговують таких гігантів, як Amazon чи Apple, а також багато інших компаній. Завдяки цим чипам можливий несанкціонований доступ до даних, що зберігаються на серверах.

Китай та США

Китай та США

Кілька великих компаній з технологічного сектору спростували інформацію, наведену в даній статті.

Читайте також: «Китай розпочав втілення програми з дослідження зворотного боку Місяця»

Ще раніше з’явилися звіти, які вказують на китайський уряд, як на найбільш активний у сфері кібернетичного шпигунства. Дослідження 2013 року, проведене компанією Mandiant, попереджає уряди, які планували укласти відповідні угоди з Китаєм, щоб вони зупинили цю практику.

Сполучені Штати уклали таку угоду у 2015 році, але розвідники скаржаться, що їх китайські колеги не дотримуються її умов. У середу Департамент внутрішньої безпеки США попередив, що пов’язана з Пекіном хакерська група «Cloudhopper» повертається до широкомасштабної кампанії викрадення промислових секретів від постачальників технологічних послуг.

PwC пропонує, щоб Європейський Союз та його держави-члени почали переговори з Китаєм, подібно до тих, які ведуть американці. У доповіді також говориться, що ЄС повинен поширюватися зобов’язання повідомляти про «кібервипадки» також на компанії поза сектором критичної інфраструктури. 60% респондентів опитування, які згодні з необхідністю таких повідомлень, також стверджують, що дана система повинна бути обов’язковою на всій території ЄС.

У порівнянні з національними (європейськими та іншими) урядами, Євросоюз відносно обережно брав участь у цих дебатах. ЄС не має свого власного розвідувального управління і нині вирішує питання про те, в який спосіб можна звинувачувати треті країни в кібератаках, бо поки що ця прерогатива знаходиться в руках держав-членів, а не Брюсселя.

Однак європейська промисловість дедалі більше стурбована зазначеною проблемою.

Дослідження PwC показують, що найбільш занепокоєними кібернетичним шпигунством є працівники промислового сектору в Італії, Франції, Німеччини та Нідерландах. Згідно з повідомленням, Німеччина найбільш вразлива до цієї проблеми. У 2015-2017 роках аж 17% німецьких компаній повідомило про крадіжку конфіденційних даних.

Китайський прапор

Китайський прапор

Найбільша в Європі асоціація підприємців і роботодавців BusinessEurope виступила у четвер із заявою, в якій закликає ЄС розробити «стратегію приборкання діяльності ворожих сил», таких, як Китай.

Читайте також: «Китай збирається відмовитись від політики контролю за народжуваністю»

За словами асоціації, «треба розглянути питання дипломатичної або економічної відповіді» і що «ЄС повинен прагнути чинити політичний тиск разом зі Сполученими Штатами, Японією та іншими країнами ОЕСР».

Be the first to comment on "Китай розгорнув шпигунську діяльність в Європі"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**