Китай обіцяє не застосовувати силу в суперечці з Філіппінами

Мапа ФіліппінМапа Філіппін

Влада КНР і Філіппіни домовилися не використовувати силу для вирішення спорів в Південно-Китайському морі. Про це йдеться в спільній заяві філіппінського президента Родріго Дутерте і китайського прем’єра Лі Кецяна, які зустрілися на саміті АСЕАН в Манілі.

Читайте також: «Президент Філіппін запровадив в країні воєнний стан»

«Обидві сторони визнають, що питання морських суперечок не вичерпує китайсько-філіппінських відносин», — йдеться в документі, опублікованому в четвер китайським агентством Синьхуа. Було наголошено на необхідності підтримки миру та стабільності в регіоні та свободи судноплавства, польотів, торгівлі та іншої мирної діяльності в Південно-Китайському морі.

Відповідно до міжнародного права, обидві країни не «вдаватимуться до насильства або погроз застосування сили, але вирішуватимуть територіальні суперечки мирними засобами, за допомогою доброзичливого обговорення між компетентними органами суверенних країн», — йдеться в заяві.

Між Китаєм і Філіппінами вже давно точаться суперечки щодо деяких районів Південно-Китайського моря, але відносини між двома країнами покращилися після того, як до влади в Манілі прийшов президент Дутерте. Китайський прем’єр, який відвідав Філіппіни в зв’язку з самітом Товариства держав Південно-Східної Азії (АСЕАН), заявив місцевій газеті «Philippine Star», що в «китайсько-філіппінських відносинах можна побачити веселку після шторму». В окремій заяві Дутерте звернув увагу на «поліпшення відносин між АСЕАН та Китаєм» у питанні Південно-Китайського моря.

Родріго Дутерте

Родріго Дутерте

Читайте також: «Геостратегічне лідерство азійсько-тихоокеанського регіону»

На частини цього моря, які мають вирішальне значення для міжнародної торгівлі, також претендують Бруней, Малайзія, В’єтнам та Тайвань. Найбільше протиріччя, однак, викликає агресивна експансія Пекіну, який на спірних водах будує штучні острови і військові бази. У минулому році міжнародний арбітражний суд в Гаазі постановив, що Китай порушує суверенітет Філіппін, вживаючи таких заходів у виключній економічній зоні цієї країни.

У спільній заяві Дутерте і Кецяна також було заявлено, що філіппінська сторона визнає принцип «одного Китаю», згідно з яким Тайвань є невід’ємною частиною КНР. Китай привітав організацію на Філіппінах саміту АСЕАН і зустріч лідерів країн Східної Азії, яка на початку цього тижня відбулася в столиці країни.

Лі Кецян

Лі Кецян

На додаток до лідерів держав АСЕАН на цю подію також прибули президент США Дональд Трамп, прем’єр-міністр Японії Сіндзо Абе, прем’єр-міністр Росії Дмітрій Медвєдєв і прем’єр-міністр Австралії Малькольм Тернбулл.

Читайте також: «Вороги США промацують їх оборону по всій земній кулі»

Be the first to comment on "Китай обіцяє не застосовувати силу в суперечці з Філіппінами"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**