Китай збирається відмовитись від політики контролю за народжуваністю

КитайціКитайці

У новому проекті Цивільного кодексу Китаю немає згадки про «планування сім’ї». Таким чином, може зникнути інституція, яка протягом чотирьох десятиліть суттєво обмежувала кількість дітей у китайських сім’ях, — пише Guardian.

Читайте також: «У Китаї труни переробляють на меблі»

Політика «Одна сім’я — одна дитина» була запроваджена в Китаї в 1979 році у відповідь на занепокоєння з приводу перенаселення та пов’язаної з ним бідності. Однак старіння суспільства призвело до того, що влада скасувала заборону в 2016 році, коли китайським подружжям було дозволено мати двох дітей. Тепер урядові плани передбачають повну відмову від обмежень щодо кількості дітей.

Інформація з цього питання з’явилася у виданні, пов’язаному з китайською прокуратурою. Там пишеться, що в проекті нового Цивільного кодексу не згадується про «планування сім’ї». Робота над цим нормативно-правовим актом в даний час ведеться у парламенті Китайської Народної Республіки, і повинна бути завершена в 2020 році, — читаємо в Guardian.

Китай

Китай

Політика «Одна сім’я — одна дитина» призвела до масових примусових абортів та стерилізації. Результатом також стала більша кількість народжених хлопчиків, оскільки подружжя частіше вирішувало припинити вагітність майбутньої матері, коли з’ясовувалось, що народиться дочка. Це призвело до зменшення чисельності населення, здатного до праці та зростання соціальної напруги, пов’язаної з дисбалансом у кількості жінок та чоловіків.

Читайте також: «Китай: Штучний інтелект на службі нагляду за громадянами»

Послаблення заборони не принесло очікуваного результату. У 2017 році в Китаї народилося 17,2 мільйона дітей, порівняно з урядовими прогнозами щодо 20 мільйонів народжених. Відтоді почалися розмови  щодо повної відмови від політики «планування сім’ї».

Be the first to comment on "Китай збирається відмовитись від політики контролю за народжуваністю"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**