Китай готується до візиту Дональда Трампа та запроваджує санкції проти КНДР

Дональд Трамп та Сі ЦзиньпінДональд Трамп та Сі Цзиньпін

Китай готується до візиту Президента США Дональда Трампа, який може відбутися вже в цьому році, — сказав міністр закордонних справ Китаю Ванг Йі. Експерти звертають увагу на щільний робочий графік в другій половині року в Китаї через з’їзд КПК в Пекіні.

Читайте також: «США: Китай недостатньо робить для стримування Північної Кореї»

Заява міністра Ванга Йі прозвучала після недільної зустрічі з держсекретарем США Рексом Тіллерсоном в столиці Філіппін Манілі.

Міністр закордонних справ зазначив, що обидві сторони працюють над організацією візиту Трампа до Китаю в другій половині року. Ванг вважає, що сам візит може сприяти піднесенню американо-китайських відносин на ще більший рівень, — написала китайська щодення газета Global Times, яка вважається урядовим таблоїдом.

У свою чергу New York Times зазначив, що за тиждень до візиту Тіллерсона в Манілу для зустрічі з міністрами закордонних справ країн АСЕАН, а також участі в регіональному форумі держсекретар США сказав, що американо-китайські відносини знаходяться на «поворотному моменті» і він сподівається, що вдасться уникнути можливого конфлікту між країнами. Під час недільної зустрічі Ван відзначив, що дві країни успішно уникали суперечок протягом останніх 40 років, але їм доводилося мати справу з цілою низкою гострих питань.

Global Times

Global Times

На думку спостерігачів, важко визначити, коли Трамп відвідає Китай. Також невідомо, коли саме відбудеться XIX з’їзд Комуністичної партії Китаю, який запланований на осінь: ймовірно, в період з жовтня по листопад. Це найважливіша подія в політичному житті країни. Під час з’їзду призначається керівництво на наступні п’ять років, так що всі дипломатичні візити та інші види діяльності за кордоном на цей час для китайців мають другорядне значення.

Більш того, Трамп оголосив про те, що в листопаді відправиться на Філіппіни, де відбудеться другий в цьому році саміт АСЕАН. Президент США також візьме участь у щорічній зустрічі лідерів АТЕС (країн Азіатсько-Тихоокеанського регіону), яка відбудеться у в’єтнамькому Данангі в першій половині листопада.

Читайте також: «Китай відкриває свій ринок для США»

Тим часом міністр закордонних справ Китаю Ванг Йі в ході регіонального форуму в столиці Філіппін Манілі запевнив, що КНР «100% буде впроваджувати в життя нові санкції», накладені на Північну Корею Радою Безпеки ООН.

Китай, який є найбільшим торговим партнером Пхеньяна, вже повідомив, що підтримує повний пакет санкцій, але підкреслив, що санкції не є постійним рішенням.

У суботу Рада Безпеки ООН прийняла резолюцію, що вводить нові санкції відносно Північної Кореї у зв’язку з недавніми випробуваннями міжконтинентальних балістичних ракет (МБР), остання з яких відбулася 28 липня.

Ванг Йі

Ванг Йі

Нова резолюція передбачає скорочення доходів від експорту КНДР (3 млрд доларів щорічно) на третину, заборону на наймання нових співробітників з Північної Кореї в інші країни, створення нових спільних підприємств за участю північнокорейських організацій та інвестицій в існуючі компанії цього типу. Крім того, дев’ятеро людей і чотири економічні суб’єкти з Північної Кореї були поміщені в чорний список ООН, що означає накладення на них заборони на поїздки і заморожування їх активів в світі.

У понеділок офіційне північнокорейське інформаційне агентство ЦТАК повідомило, що КНДР засуджує ці санкції, як такі, що обмежують суверенітет і обіцяє застосувати у відповідь «законні дії».

Читайте також: «Пентагон: Росія і Китай розробляють можливості атакувати США з космосу»

 

Be the first to comment on "Китай готується до візиту Дональда Трампа та запроваджує санкції проти КНДР"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**