Китайці планують розпочати дослідження Марса

База-симулятор МарсаБаза-симулятор Марса

Наступного року Китай має намір запустити на Марс зонд. Цей космічний апарат опуститься на поверхню Червоної планети і розпочне там дослідження, повідомляє CNN.

Читайте також: «Творець проекту Mars One: Колись ми переберемося до Венери або Юпітера»

Керівник програми досліджень Місяця Ву Вейрен розповів про заплановану місію на Марс. Як підкреслив Вейрен, після висадки китайського місяцехода на темний бік Місяця початок дослідження Червоної планети стане наступним кроком.

«За останні 60 років ми багато чого досягли, але ми все ще далекі від найбільших світових держав (у сфері космічного завоювання — Глобал Аналітик). Ми повинні нарощувати темпи», — зазначає Вейрен.

Марс

Марс

«Наступного року ми вишлемо космічний зонд, який обертатиметься навколо Марса, а потім сяде на поверхню планети і розпочне дослідження», — заявив Вейрен.

Китай також збирається відправити ще один зонд на Місяць — його завданням буде взяти зразки з поверхні супутника й повернутися на Землю. Якщо місія буде успішною, то Китай стане третьою країною (після США та Росії), якій вдалося реалізувати такий космічний проект.

Читайте також: «NASA відправить на Марс спеціальний вертоліт»

У Китаї також розпочала роботу база, що імітує умови на Марсі — вона розташована у північно-західній частині Китаю, у провінції Цинхай, в басейні Кейдаму. База має 53 330 квадратних метрів, на ній одночасно можуть перебувати 60 осіб.

Пустельні та сухі райони Цинхай з ландшафтом, який зазнав вітрової ерозії, дуже схожі на Червону планету. Кейдам також має інші складові, такі як гори, прерії, пустеля Гобі.

Американський марсохід Curiosity

Американський марсохід Curiosity

«База-симулятор Марса перетвориться у культурний та туристичний об’єкт, яка об’єднає елементи науки, наукової фантастики, природи, екології та культури. База включатиме в себе дві функціональні області — «житловий район Марса» і «кемпінг Марса», які будуть з’єднані шляхом, але перебуватимуть на такій відстані, щоб бути невидимими одне для одного», — говорить Лю Сяоцюнь, директор відділу місячних і глибоких космічних досліджень Китайської академії наук.

Читайте також: «NASA: існування рідкої води на Марсі доведено»

Цей спільний проект заповнить пробіл китайських досліджень в сфері космосу, астрономії, геології, метеорології та енергетики.

 

Be the first to comment on "Китайці планують розпочати дослідження Марса"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**