Китайці будують свій перший аеропорт в Антарктиді

АнтарктидаАнтарктида

Китайські дослідники розпочали геодезичні дослідження в рамках підготовки до будівництва аеропорту, який буде обслуговувати невеликі полярні літаки 601 Snow Eagle, — інформує газета китайського Міністерства науки і техніки Keji Daily.

Читайте також: «Китай збирається відмовитись від політики контролю за народжуваністю»

Автори інформації підкреслюють, що аеропорт в Антарктиді буде важливим логістичним об’єктом для Китаю. У майбутньому він обслуговуватиме великі літаки.

Китай приєднається до країн, які мають свої злітно-посадочні смуги в Антарктиді. Одна п’ята з них належить Сполученим Штатам.

Зростання інтересу до ресурсів, розташованих в Антарктиді, та до полярних транспортних маршрутів спонукало Пекін до інвестування у власну інфраструктуру.

Китайський прапор

Китайський прапор

Читайте також: «Китай розпочав втілення програми з дослідження зворотного боку Місяця»

«Менш ніж за 10 років Китай з невеликого гравця в Антарктиді став одним з головних», — говорить Анн-Марі Брейді, професор політології в Університеті Кентербері.

«Полярні райони, морські глибини та космос — це нові стратегічні території, з яких Китай черпатиме ресурси, щоб стати глобальною державою. З’являється новий глобальний порядок, і Китай хоче бути в його центрі», — додає вона.

Читайте також: «КНР збирається покарати Австралію за «антикитайські настрої»

У січні Китай оголосив, що хоче створити «полярний шовковий шлях». Танення льодовиків уможливлює прокладання нових маршрутів.

Пекін

Пекін

Be the first to comment on "Китайці будують свій перший аеропорт в Антарктиді"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**