Китайський шпигун втік до Австралії і «здав» усю сітку в Гонконзі, Австралії та на Тайвані

Китайський прапорКитайський прапор

Як пишуть австралійські ЗМІ, це буде великим шпигунським скандалом з величезними наслідками для відносин Китаю з багатьма країнами.

Читайте також: «У Білорусі побудують китайське місто»

Ван Ліцян був офіцером китайської розвідки, який діяв у кількох країнах під різними іменами. Проте кілька місяців тому він втік до Австралії. Це перший відомий випадок втечі китайського розвідника на Захід.

Це непересічна подія для Австралії та її союзників, включаючи США, а отже опосередковано і для НАТО, адже Ван є першим надійним джерелом інформації про те, як китайська розвідка проникає в політичні системи інших країн.

Шпигуни

Шпигуни

За даними австралійських ЗМІ, Ван удавав менеджера, який працює в технологічній компанії CIIL, що котирується на Гонконзькій фондовій біржі. Усе її керівництво, за словами втікача, складається з офіцерів китайської розвідки.

Читайте також: «New York Times: Китай вербує іноземних шпигунів через мережу LinkedIn»

Ван провів три основні закордонні операції для китайської розвідки: він підтримував прокитайських кандидатів на місцевих виборах на Тайвані, проник в продемократичні студентські організації в Гонконзі та прагнув впливати на австралійську політику. Він утік після того, як отримав нове завдання поширювати фальшиві новини під час президентської кампанії 2020 року на Тайвані.

Ван зізнався, що в Гонконзі був причетний до викрадення відомого продавця книг у місті кілька років тому. Китайці викрали його та перевезли у КНР, оскільки вважали його книгарню дуже важливим пунктом пропаганди продемократичних ідей. Продавець книг, серед іншого, не дотримувався заборони цензури щодо продажу деяких книг про корупцію в силових структурах Китаю. Ван також надав австралійцям імена співробітників розвідки та китайських агентів впливу в декількох країнах Південно-Східної Азії.

Протести у Гонконзі

Протести у Гонконзі

Читайте також: «Дональд Трамп: Китай веде солдатів до кордону з Гонконгом»

Після публікацій в австралійських ЗМІ посольство Китаю в Австралії оприлюднило заяву, в якій проінформувало, що Ван не має нічого спільного з жодною державною інституцією у Китаї, і що він розшукується в цій країні за незначні фінансові злочини.

Be the first to comment on "Китайський шпигун втік до Австралії і «здав» усю сітку в Гонконзі, Австралії та на Тайвані"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**