Китайська влада підтвердила народження дітей, які були піддані генетичній модифікації

У КНР народилися генетично модифіковані близнюкиУ КНР народилися генетично модифіковані близнюки

Китайський уряд, провівши попереднє розслідування, звинуватив науковця Хі Цзянкуя у створенні перших у світі генетично модифікованих дітей. Влада вважає, що вчений використовував потенційно небезпечну технологію, заборонену в країні, — повідомляє агентство Сіньхуа.

Читайте також: «Китай будує супер-потужний лазер, який здатний розірвати простір»

Слідчі зазначають, що під керівництвом Хі Цзянкуя працювала «проектна команду, до складу якої увійшли іноземні працівники, які свідомо уникали нагляду та використовували технології, заборонені в країні, з сумнівною безпекою та ефективністю, для здійснення генетичного моделювання в людських ембріонах для репродуктивних цілей».

Хі Цзянкуй стверджує, що він генетично змінив ембріони для семи подружжів. Дотепер це привело до запліднення однієї жінки, яка народила близнюків. Вчений підкреслив, що його метою було не запобігання успадкованим захворюванням, а спроба надати людським організмам властивостей, які мало людей одержали природним шляхом, наприклад стійкість до ВІЛ-інфекції. Батьки близнюків відмовилися надавати свої особисті дані.

Пекін

Пекін

Читайте також: «Китай відкриває свій ринок для США»

Китайський дослідник повідомив, що протягом декількох років він проводив експерименти в лабораторії на мишах, мавпах та людських ембріонах. Він запевнив, що прагне запатентувати свій метод. Значна частина наукового співтовариства засудила цей експеримент як неетичний.

Китайська влада вже оголосила, що і Хі Цзянкуй, і його наукова команда будуть покарані відповідно до закону. Генетично модифіковані близнюки перебуватимуть під постійним медичним спостереженням.

Читайте також: «Південна Корея, Японія та Китай заявили про відновлення співпраці між країнами»

Наукова спільнота позитивно сприйняла таке рішення. Вчені стурбовані тим, що в результаті генетичної модифікації діти піддаються ризику виникнення проблем зі здоров’ям. Вони також остерігаються негативного впливу на весь людський рід. «Це потужна технологія, але загрозливим є той факт, що її можуть використовувати навіть погано навчені особи», — говорить вчений Шао Фен.

Наука

Наука

 

Be the first to comment on "Китайська влада підтвердила народження дітей, які були піддані генетичній модифікації"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**