Керівник MI5 попередив про подвійну небезпеку від ісламістів та російських агресорів

Ендрю ПаркерЕндрю Паркер

Глава внутрішньої служби безпеки Великої Британії попередив у понеділок, що Європа стикається з небувалою подвійною небезпекою від ісламського тероризму та російської агресії.

Читайте також: «У Великій Британії можуть ексгумувати тіла померлих іммігрантів з Росії»

Під час першого публічного виступу за межами Великої Британії генеральний директор MI5 Ендрю Паркер розповів у Берліні аудиторії, яка складалася з керівників європейських розвідок, що по мірі наближення до Brexit, лише «спільні зусилля» можуть гарантувати колективну безпеку в «невизначеному світі».

Вперше виступаючи публічно з моменту спроби вбивства Сєргєя та Юлії Скріпаль в Солсбері, коли від часу закінчення Другої світової війни в Європі перший раз було використано хімічну зброю, Паркер звинуватив Кремль у «грубому порушенні міжнародних правил» і попередив що російський уряд керує «агресивними та згубними діями своїх військових та розвідувальних служб».

Читайте також: «Велика Британія може відмовитись від Brexit»

Ісламісти

Ісламісти

Паркер розповів, що даний інцидент, який був «навмисною та цілеспрямованою злочинною діяльністю», може спричинити перетворення Росії в «більш ізольовану парію». Він також засудив безпрецедентний рівень дезінформації після нападу на Скріпалів та необхідність «пролити світло через туман брехні, напівправди та заплутування, які виливаються з їхньої пропагандистської машини».

Паркер також попередив, що, незважаючи на територіальні втрати, Ісламська Держава все ще здатна здійснювати «складні та руйнівні» атаки на Захід. Такі висновки він робить з теракту, що трапився в Парижі у суботу ввечері, в ході якого злочинець, озброєний ножем, убив одну людину і поранив інших, перш ніж його застрелила поліція. Відповідальність за напад взяла себе ІД.

Генеральний директор підтвердив, що, починаючи з 2013 року, британські служби безпеки перешкодили в цілому 25 терактам, що планувалися здебільшого ісламістськими терористами, серед яких за останні 14 місяців мало відбутися 12 терактів.

Сєргєй Скріпаль у російській в’язниці

Сєргєй Скріпаль у російській в’язниці

Читайте також: «Британія підтвердила участь в авіаударі по військах Асада в Сирії»

Паркер каже, що він «впевнений у нашій здатності запобігати цим загрозам через силу та стійкість наших демократичних систем, стійкість наших суспільств та цінностей, які ми поділяємо з нашими європейськими партнерами».

Be the first to comment on "Керівник MI5 попередив про подвійну небезпеку від ісламістів та російських агресорів"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**