Керівник генштабу британської армії застерігає перед російським флотом

Стюарт ПічСтюарт Піч

«Британія має готувати свої військово-морські сили для того, щоб бути в стані протистояти тій загрозі, яку російські кораблі можуть становити для підводних телекомунікаційних кабелів», — вважає начальник штабу британської армії та головнокомандувач британськими Збройними силами Стюарт Піч.

Читайте також: «Велика Британія вирішила залишити «європейську комуналку»

На думку Стюарта Піча, Сполучене Королівство повинно «йти в ногу з модернізованим російським військово-морським флотом, кораблі якого часто перебувають недалеко від телекомунікаційних кабелів, що пролягають по дну Атлантичного океану».

«Уявіть собі ситуацію, що ці кабелі вирізані та знищені. Це відразу може призвести до катастрофічних наслідків — як для нашої економіки, так і для інших аспектів життя», — сказав командувач британської армії, звернувшись до членів аналітичного центру Royal United Services Institute.

«Тому ми повинні продовжувати розвивати наші військово-морські сили у співпраці з союзниками, щоб протистояти російському флоту, який модернізується», — додав він.

International Business Times

International Business Times

На думку іншого аналітичного центру Policy Exchange, на який посилається видання International Business Times, 97% відсотків всесвітнього зв’язку підтримується за допомогою підводних кабелів, які практично позбавлені захисту, що робить їх вразливими до диверсійних актів. Під час холодної війни вони часто були об’єктом таких дій. Тепер знову виникають побоювання, що росіяни можуть поставитися до них як до мішені. На основі комунікації, яка відбувається через підводні кабелі, щоденно здійснюються фінансові операції на загальну суму 7 трлн фунтів.

Читайте також: «Велика Британія планує розмістити свої ВПС в країнах Балтії»

Піч звертає увагу, що нині Велика Британія має недостатні можливості протистояти диверсіям, які можуть здійснювати підводні човни, оскільки її здатність протидіяти суднам цього типу є «дуже обмеженою», а системи озброєння для боротьби з ними в значній мірі недостатньо фінансуються.

Від 2010 року — пише International Business Times — Велика Британія не має літаків, призначених для боротьби з підводними човнами. Значно скоротилася кількість британських фрегатів, здатних боротися з цими типами суден.

Атлантичний океан

Атлантичний океан

Читайте також: «Британія підтвердила участь в авіаударі по військах Асада в Сирії»

«У відповідь на загрози, які створює модернізація російського флоту, Велика Британія та її союзники по НАТО повинні приділяти пріоритетну увагу діям, спрямованим на захист підводних ліній зв’язку», — вважає британський головнокомандувач.

Be the first to comment on "Керівник генштабу британської армії застерігає перед російським флотом"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**