Керівник британської розвідки застеріг Росію

ЛондонЛондон

«Росія не повинна недооцінювати Захід», — заявив в понеділок глава британської розвідки M16 Алекс Юнгер. Він послався на атаку, здійснену «новічком» на Сєргєя Скріпаля у Великій Британії. У своєму виступі для студентів у Шотландії він також згадав про глобальне домінування Китаю.

Читайте також: «Stratfor: Британія може вдарити по російській економіці»

Шеф М16 Алекс Юнгер дуже рідко виступає на публіці. Зустріч зі студентами в Шотландії, як зазначає агентство Reuters, є другим його публічним виступом після того, як він став на чолі розвідки в 2014 році.

Вперше він виступав два роки тому, у грудні 2016 року. У присутності кількох десятків журналістів, які зібралися в штаб-квартирі М16 в Лондоні, він, зокрема, звинуватив Росію в тому, що вона перетворила сірійське місто Алеппо в пустелю, і підкреслив загрозу з боку так званої Ісламської Держави.

Головною темою цьогорічної лекції були загрози, з якими стикається Велика Британія, готуючись до виходу з Європейського Союзу. Росія, на думку Юнгера, створює «постійну конфронтацію» з країнами Заходу.

Голова М16 нагадав про замах на вбивство колишнього подвійного агента Сєргєя Скріпаля та його доньки у Солсбері у березні. В атаці підозрюються агенти російської військової розвідки, а наказ (в тому числі на думку прем’єр-міністра Терези Мей) дала російська влада. Москва це категорично заперечує.

Сєргєй Скріпаль з дочкою

Сєргєй Скріпаль з дочкою

«Росія застосувала хімічну зброю на території Сполученого Королівства», — сказав Алекс Юнгер під час свого виступу в Сент-Ендрюському університеті у Шотландії, де сам вивчав економіку та інформатику перед тим, як поступив на службу до армії та розвідувальних служб.

Читайте також: «Британська Палата Громад вимагає боротьби з російськими олігархами»

«Ми хотіли б, щоб Росія зрозуміла, що незалежно від того, на які переваги вона сподівається від подібних видів діяльності, вони не варті такого ризику», — додав він. На думку глави М16, росіяни «не повинні недооцінювати Захід».

Глава британської розвідки підкреслив, що навіть якщо Росія має намір дестабілізувати Захід, то Захід «не хоче дестабілізувати Росію». «Ми не шукаємо ескалації», — запевнив Юнгер.

Юнгер також зазначив, що глобальний баланс пересувається на користь Китаю. На його думку, ця країна за останні роки набула політичної та технологічної ваги і дуже збагатилася.

Тереза Мей

Тереза Мей

«Сила, гроші та політика йдуть на Схід», — сказав він та додав, що «ми повинні звикнути до цієї реальності».

Юнгер зазначив, що Китай може швидко отримати перевагу, особливо в області технологій, а саме: штучного інтелекту, синтетичної біології та генетики.

Читайте також: «Британія підтвердила участь в авіаударі по військах Асада в Сирії»

«Це те, над чим ми дійсно повинні зараз думати», — сказав шеф британської розвідки.

Be the first to comment on "Керівник британської розвідки застеріг Росію"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**