Каталонська гра Путіна

El PaisEl Pais

Іспанська газета El Pais, посилаючись на джерела в правоохоронних органах, заявила, що генпрокурор Мануель Гарсія-Кастельон розслідує стосунки між каталонськими сецесіоністами та російськими спецслужбами. Розслідування, згідно з повідомленнями, в основному зосереджено на діяльності елітного російського підрозділу військової розвідки (ГРУ), що має номер 29155.

Читайте також: «Чи залишиться Іспанія єдиною державою?»

За даними іспанських ЗМІ, у жовтні минулого року було затримано двох підозрюваних — українця та росіянина — які їхали до французького кордону автомобілем, зареєстрованим у Білорусі та мали при собі російську гранату нової моделі М-75. Газета El Mundo стверджує, що їх підозрюють у зв’язках з офіцером ГРУ Денисом Сєргєєвим, проти якого у Іспанії також триває слідство. У лютому міжнародна група журналістів-розслідувачів Bellingcat повідомила, що Сєргєєв був у Барселоні 29 вересня 2017 року, за два дні до референдуму про самостійність Каталонії та залишався до дня голосування 1 жовтня. Кордон він перетнув як Сєргєй Федотов.

Також американська газета New York Times повідомляла, що західні спецслужби не менше десяти років відслідковували офіцерів російського підрозділу 29155. За повідомленнями NYT, вони брали участь у «дестабілізації Молдови», а також стояли за спробою перевороту у Чорногорії в 2016 році. Правоохоронні органи в Подгориці з’ясували, що готувався замах на прем’єр-міністра країни, що мало на меті перешкодити вступу Чорногорії до НАТО.

New York Times

New York Times

Читайте також: «Іспанія накладе вето на Brexit»

Згідно з інформацією, ГРУ не тільки стояло за отруєнням колишнього полковника ГРУ Сєргєя Скрипаля та його дочки у Великій Британії, але й болгарського торговця зброєю Ємельяна Гебрева, який постачав зброю в Україну.

Голова іспанської дипломатії Хосеп Боррелл з нагоди червневого саміту G20 в Японії запитав про діяльність ГРУ в Іспанії міністра закордонних справ Росії Сєргєя Лаврова, який відповів, що «нічого про це не знає».

Є багато ознак того, що Москва роками бере активну участь у політичному житті Іспанії. Марбелья — місто, розташоване на півдні країни на Середземному морі, є одним з улюблених місць російських олігархів та багатьох колишніх та нинішніх корумпованих російських політиків й чиновників. Влада в Мадриді знає ці імена, тому Москва не хотіла б серйозно посваритися з іспанцями. Однак це не заважає Кремлю вести подвійну гру.

Згідно з повідомленнями El Pais, поліція Мадрида веде розслідування проти Віктора Террадельяса — радника каталонського лідера сепаратистів Карлеса Пучемона, який втік до Брюсселя. Саме в жовтні 2017 року Террадельяс повинен був подбати про те, щоб у випадку оголошення самостійності Каталонії її визнала РФ.

El Mundo

El Mundo

Читайте також: «Іспанія шукає підтримки у зв’язку з напливом мігрантів»

Протягом кількох днів в іспанських ЗМІ згадували Сєргєя Маркова, який раніше був депутатом Думи від правлячої партії «Єдіная Росія» та довіреною особою Путіна під час президентських виборів у 2012 році. Марков, як пише El Mundo, заявив, що під час референдуму Террадельяс прилітав до Москви та пропонував «обміняти» визнання анексії Криму на визнання самостійності Каталонії.

 

 

 

Be the first to comment on "Каталонська гра Путіна"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**