Карлес Пучемон підписав декларацію про незалежність «республіки Каталонія»

Карлес ПучемонКарлес Пучемон

Прем’єр-міністр Каталонії Карлес Пучемон підписав декларацію про незалежність, яка закликає інші держави визнати «Каталонську республіку». Однак він попередив, що практичні наслідки, які потягне за собою ця декларація необхідно відкласти, щоби уможливити розмови з Мадридом про майбутнє регіону.

Читайте також: «Прем’єр Каталонії звинуватив іспанський уряд в агресії»

У документі, який має назву «Заява представників Каталонії», говориться, що «відсьогодні Каталонія повертає собі повний суверенітет». «Ми закликаємо всі країни і міжнародні організації до визнання республіки Каталонія як незалежної і суверенної держави. Ми закликаємо уряд Каталонії вжити всіх необхідних заходів, щоб зробити цю декларацію про проголошення незалежності можливою і повністю ефективною», — йдеться в тексті.

Поки що не зрозуміло, яке юридичне значення матиме декларація, тому що раніше, виступаючи перед парламентом, Пучемон проголосив самостійність, але потім звернувся до депутатів із закликом відкласти на кілька тижнів початок процесу відділення Каталонії, щоб уможливити переговори з урядом в Мадриді про майбутнє регіону. Рейтер підкреслює, що виступ Пучемона розчарував тисячі прихильників каталонської незалежності, які зібралися перед парламентом. Вони сподівалися, що прем’єр-міністр і парламент займуть чітку позицію і проголосять самостійність регіону.

«Каталонія — нова європейська держава»

«Каталонія — нова європейська держава»

Як підкреслюють спостерігачі, прем’єр Каталонії перебуває в складній ситуації, під тиском, з одного боку — прихильників незалежності, а з іншого боку — центрального уряду в Мадриді, який погрожує жорсткими кроками. Згідно з інформованими джерелами, не виключене навіть скасування автономії регіону та запровадження прямого управління з Мадриду.

Читайте також: «Каталонія прагне незалежності»

Мадрид раніше заявив, що декларацію глави каталонського уряду вважає «неприйнятною». Іспанська віце-прем’єр-міністр Сорая Саєнс де Сантамарія заявила, що якщо Пучемон хоче переговорів, то він повинен повернутись у юридичну площину. Вона висловила думку, що виступ прем’єр-міністра Каталонії в регіональному парламенті був виступом когось, хто «не знає, де він і куди він йде». Де Сантамарія рішуче відхилила заклик каталонського прем’єр-міністра дійти згоди щодо посередництва в конфлікті. Заступник прем’єр-міністра заявив, що проведе позачергове засідання центрального уряду для прийняття рішення щодо відповіді на виклик Пучемона.

Раніше прем’єр-міністр Іспанії Маріано Рахой і президент Ради Європи Дональд Туск закликали Пучемона не проголошувати незалежності. Президент Франції Еммануель Макрон відхилив заклик Пучемона до посередництва ЄС і висловив переконання, що Мадрид дасть собі раду з цією ситуацією.

Каталонія

Каталонія

Конфлікт між урядом Каталонії та Мадридом є результатом референдуму 1 жовтня, на якому 90% каталонців проголосували за незалежність. Проте явка на референдумі становила лише 43%, що дає підстави стверджувати, що більшість противників незалежності залишилася вдома.

Читайте також: «Росія намагається впливати на референдум щодо незалежності Каталонії»

Be the first to comment on "Карлес Пучемон підписав декларацію про незалежність «республіки Каталонія»"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**