Кандидат-демократ на Президента США: «Якщо Церкви не укладатимуть одностатевих шлюбів, то ми заберемо у них податкові пільги»

Українська церква в СШАУкраїнська церква в США

Бето О’Рурк, який домагається висунення від Демократичної партії на президентських виборах у США, заявив у четвер, що Церкви та інші релігійні установи, які виступають проти одностатевих шлюбів, повинні втратити пільги, а саме — звільнення від оподаткування.

Читайте також: «Кремлівський кухар намагається викликати революцію в США»

Техаського демократа запитав про це Дон Лимон з CNN на «форумі ЛГБТ-спільноти», який проводило телебачення та Фонд Human Rights Campaign.

«Як ви вважаєте, чи повинні релігійні установи, такі як коледжі, церкви та благодійні організації, втратити статус звільнених від оподаткування, якщо вони виступають проти одностатевих шлюбів?», — спитав Лимон. «Так, — відповів О’Рурк. — Не може одержувати ані винагороду, ані вигоду, ані податкові пільги жодна установа, організація в Америці, якщо вона заперечує повні права людини та повні громадянські права кожного з нас. І ставши Президентом, я маю намір зробити це пріоритетом, ми зупинимо тих, хто порушує права людства, наших співвітчизників».

Віслюк — емблема Демократичної партії США

Віслюк — емблема Демократичної партії США

Політичні коментатори відзначають, що О’Рурк пішов набагато далі, ніж це дозволяють собі робити представники Демократичної партії. Ця дискусія значною мірою була зосереджена на питанні, чи можуть приватні компанії відмовити у наданні послуг клієнтам чи відмовити у працевлаштуванні на підставі сексуальної орієнтації. Крім того, інші питання стосувалися того, в який спосіб релігійні школи можуть набирати (або звільняти) працівників.

Читайте також: «Посол США в Німеччині: Витрачайте більше на оборону або ми перекинемо війська до Польщі»

Слова О’Рурка викликали аплодисменти на «ЛГБТ-форумі». Але дуже швидко також з’явилися коментарі, що засуджують цю пропозицію, особливо від консервативних коментаторів та активістів, які захищають релігійні установи.

«Погрози Бето О’Рурка є прямим запереченням конституційній гарантії свободи віросповідання», — заявила Келлі Шакелфорд, президент Першого інституту свободи.

Республіканський сенатор Бен Сасс з Небраски назвав слова О’Рурка «нісенітницею», яка «була спрямована проти багатьох християн». «Ця крайня нетерпимість є неамериканською», — додав Сасс.

Білий дім

Білий дім

У електронному листі, надісланому NBC News, прес-секретар О’Рурка Алейга Кавальє припустила, що слова її шефа неправильно трактуються. Однак вона не пояснила детально це питання.

«Звичайно, Бето посилався на релігійні установи, які здійснюють дискримінаційні дії. Крайні праві спотворюють це з огляду на власну програму», — написала прес-секретар.

Читайте також: «Антіфа може бути визнана в США терористичною організацією»

Проте намагання скасувати звільнення від сплати податків для багатьох релігійних організацій через одностатеві шлюби навряд чи будуть успішними. Висловивши свою думку про рішення Верховного Суду, яке легалізує гомосексуальні шлюби, суддя Ентоні Кеннеді підкреслив, що «релігії та ті, хто сповідує релігійні вчення, все ще можуть проповідувати з найвищою, щирою вірою, що, згідно з божественними заповідями, одностатевих шлюбів не слід допускати».

 

Be the first to comment on "Кандидат-демократ на Президента США: «Якщо Церкви не укладатимуть одностатевих шлюбів, то ми заберемо у них податкові пільги»"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**