Канада працює над законодавством, яке дозволить продавати зброю Україні

Петро Порошенко та Джастін ТрюдоПетро Порошенко та Джастін Трюдо

Прем’єр-міністр Канади Джастін Трюдо після переговорів з Президентом України Петром Порошенком у Торонто заявив, що його країна працює над законодавством, яке дозволить продавати зброю Україні.

Читайте також: «США, Канада та Швеція посилять військову співпрацю з українською армією»

Йдеться про внесення України в Automatic Firearms Country Control List, тобто список, який регулює експорт канадської зброї, — повідомляє українська державна інформаційна агенція Укрінформ.

У 2015 році тодішній консервативний уряд Стівена Харпера збирався включити Україну в цей список, але процес був призупинений після цьогорічних виборів. Трюдо пообіцяв, що канадський уряд знову розгляне дане питання, щоб зробити Україну 40-м членом списку.

«Ми робимо кроки у цій сфері. Існує процес, який передбачає виконання низки критеріїв, але ми працюємо над цим», — сказав Трюдо.

Мапа Канади

Мапа Канади

Канадський список, до яких ця держава може експортувати зброю, налічує 35 країн. Там є Росія, однак немає України, підкреслює Укрінформ.

За відкриття для України канадського ринку озброєнь на початку квітня виступили міністри України та Канади Степан Полторак і Харджит Саджан.

Читайте також: «Канада створює центр для боротьби з російською пропагандою»

Трюдо також назвав дії Кремля на Донбасі незаконним вторгненням Росії на територію України.

У березні Канада продовжила на два роки навчальну місію в Україні, в рамках якої  200 канадських інструкторів навчають українських військовослужбовців. Канадці проводять ці навчання з 2015 року на тренувальному майданчику у м. Яворів Львівської області. Вони також навчають українців англійської мови.

Торонто

Торонто

У п’ятницю Петро Порошенко згадав про ці навчання, зауваживши, що Канадські Збройні сили, в свою чергу, навчаються, як протистояти Росії в гібридній війні.

Від 2014 року Канада також надала сотні мільйонів на допомогу Україні. З них 16 мільйонів доларів було витрачено на амуніцію — шоломи, куленепробивні жилети та зимовий одяг.

Читайте також: «Парламент Канади може скасувати візи для українців»

«Суверенну територію України треба поважати, і український народ повинен вільно визначати своє власне майбутнє», — зазначається на офіційному веб-сайті Global Affairs Canada.

 

Be the first to comment on "Канада працює над законодавством, яке дозволить продавати зброю Україні"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**