Казахстан оголосив про початок спецоперації проти ісламістів

казахиКомітет національної безпеки Казахстану повідомив про початок спецоперації з нейтралізації організації Ат-Такфір уаль-Хіджра

Комітет національної безпеки Казахстану повідомив про початок спецоперації з нейтралізації в країні осередків забороненої релігійної організації Ат-Такфір уаль-Хіджра, затримано 16 осіб за підозрою «в розпалюванні релігійної ворожнечі та участі в забороненій організації».

Читайте також: «Казахстан поставлятиме в Україну вугілля»

За даними КНБ, члени цієї організації пропагують принцип так званого «звинувачення в невірстві» або «такфіра», а також «схвалюють дії бойовиків в Сирії та Іраку» і в цілому заперечують світську форму правління і конституційні закони.

Організація, заснована в Єгипті в 1960-х роках, була визнана казахстанським судом екстремістською в 2014 році, і, за даними КНБ, включена до переліків терористичних організацій в США, Росії, Китаї та ряді інших країн.

місто

Актобе

Силовики проводять оперативні заходи одночасно у чотирьох регіонах країни, повідомив КНБ. Йдеться і про Актюбінську область, де влітку цього року бойовики напали на дві збройові крамниці та гвардійців, що призвело до загибелі 25 осіб, включаючи 18 нападників.

Читайте також: «Безсмертний: У Білорусі та в Казахстані запущено «донбаський сценарій»

Зіткнення в Актобе стало найбільш кровопролитним за історію незалежності країни.

Минулого місяця суд засудив до довічного ув’язнення більшість тих бойовиків, що вижили. Їх було названо ісламістами-салафітами. Влада тоді не пов’язала Ат-Такфір уаль-Хіджра з атаками в Актобе.

Тисячі громадян з центрально-азійських країн воюють разом з бойовиками Ісламської Держави в Сирії і Іраку.

Читайте також: «Казахстан готується перейти на латинський алфавіт»

Азія

Мапа Казахстану

Be the first to comment on "Казахстан оголосив про початок спецоперації проти ісламістів"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**